Відповідь
Працівників необхідно інформувати про наявні, а не гіпотетично можливі шкідливі виробничі фактори.
Роботодавець під час укладання трудового договору зобов’язаний проінформувати працівника під розписку про умови праці та наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки впливу цих факторів на здоров’я працівника (ст. 5 Закону про охорону праці).
Якщо така інформація не була надана чи невірно записана у трудовій, то працівник може звернутися до суду для встановлення факту роботи зі шкідливими та важкими умовами праці.
На це вказує і КЗпП: до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний роз’яснити працівникові його права й обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто (п. 1 ст. 29 КЗпП).
Зверніть увагу!
Необхідно інформувати працівників, окрім шкідливих, і про небезпечні виробничі фактори. Щодо небезпечних факторів, наприклад, таких, як рухомі частини машин і механізмів, то можливість ураження електричним струмом, падіння з висоти тощо — це гіпотетично можливі фактори, про наявність яких також необхідно інформувати працівників.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.
Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
Навчання нових робітників здійснюється відповідно до програми вступного інструктажу, затвердженої в установленому порядку директором компанії та уповноваженими представниками державних органів пожежного нагляду. Читайте в статті детальніше про зміст цієї програми.