Відповідь
Працівників необхідно інформувати про наявні, а не гіпотетично можливі шкідливі виробничі фактори.
Роботодавець під час укладання трудового договору зобов’язаний проінформувати працівника під розписку про умови праці та наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки впливу цих факторів на здоров’я працівника (ст. 5 Закону про охорону праці).
Якщо така інформація не була надана чи невірно записана у трудовій, то працівник може звернутися до суду для встановлення факту роботи зі шкідливими та важкими умовами праці.
На це вказує і КЗпП: до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний роз’яснити працівникові його права й обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто (п. 1 ст. 29 КЗпП).
Зверніть увагу!
Необхідно інформувати працівників, окрім шкідливих, і про небезпечні виробничі фактори. Щодо небезпечних факторів, наприклад, таких, як рухомі частини машин і механізмів, то можливість ураження електричним струмом, падіння з висоти тощо — це гіпотетично можливі фактори, про наявність яких також необхідно інформувати працівників.
Коли потрібно проводити первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві? Якими нормативними актами передбачено його проведення? За якою програмою проводити цей інструктаж? Щоб ви не розмірковували над цими питаннями, готові відповіді та зразки для скачування — у статті.
Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.