Розслідування нещасного випадку з водієм на службовому автомобілі

633

Запитання

Як розслідують нещасні випадки, якщо водій потрапив у ДТП та отримав травму на службовому автомобілі, виконуючи завдання за розпорядженням роботодавця?

Відповідь

Нещасні випадки, які сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків здійснюють відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232; Постанова № 1232).

Комісія з розслідування нещасного випадку зобов’язана :

  • обстежити місце настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб — свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб;
  • визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці;
  • з’ясувати обставини і причини настання нещасного випадку;
  • вивчити первинну медичну документацію (журнал реєстрації травматологічного пункту лікувально-профілактичного закладу, звернення потерпілого до медичного пункту або медико-санітарної частини підприємства, амбулаторну картку та історію хвороби потерпілого, документацію відділу кадрів, відділу (служби) охорони праці тощо);
  • вивчити: документацію щодо кваліфікації потерпілого, проведення відповідних інструктажів і медоглядів, отримання завдання на виконання роботи, під час якої стався нещасний випадок, технологічну та експлуатаційну документацію, схеми, фотографії, що характеризують стан робочого місця, тощо;
  • визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок із виробництвом;
  • установити осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, а також розробити план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам;
  • скласти акти розслідування нещасного випадку за встановленими формами.

Отже, відповідно до Порядку № 1232 виключно комісії з розслідування нещасного випадку надано право визначати чи пов’язаний нещасний випадок із виробництвом після з’ясування обставини і причини настання нещасного випадку, а також порядок дій членів комісії під час розслідування, здійснювати вивчення вказаних та інших матеріалів розслідування.

У разі настання нещасного випадку не пов’язаного з виконанням трудових обов’язків розслідування проводиться згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженим постановою КМУ від 22.03.2001 р. № 270 (далі — Порядок № 270). Цим Порядком не передбачена участь представників робочих органів виконавчої дирекції Фонду у комісіях з розслідування нещасних випадків невиробничого характеру.

ДТП під час відрядження. Як комісія кваліфікувала нещасний випадок Які нормативні документи визначають порядок розслідування ДТП

Із огляду на це, якщо водій потрапив у ДТП та отримав травму на службовому автомобілі, виконуючи завдання за розпорядженням роботодавця, що підтверджують, зокрема, подорожній лист та інші відповідні документи, то розслідування нещасного випадку повинні провести відповідно до Порядку № 1232. При цьому комісія повинна визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок із виробництвом. За інших обставин розслідування випадку травмування водія повинні провести відповідно до Порядку № 270.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Дізнайтеся також як розслідували смертельний нещасний випадок із водієм

Щодо оплати потерпілому витрат на медичну допомогу

Джерело: https://pro-op.com.ua/news/1078-qqn-16-m11-17-11-2016-shchodo-oplati-poterplomu-vitrat-na-medichnu-dopomogu

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Щодо оплати потерпілому витрат на медичну допомогу

Джерело: https://pro-op.com.ua/news/1078-qqn-16-m11-17-11-2016-shchodo-oplati-poterplomu-vitrat-na-medichnu-dopomogu

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Окрім того, згідно з п. 2 Постанови № 1232 право роз’яснювати вимоги Порядку розслідування щодо розслідування та ведення обліку нещасних випадків і аварій на виробництві надано Держпраці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2568

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
570

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1142

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
38733

Порядок госпіталізації працівника у тяжкому стані

Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.
4337