Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами

3186

Запитання

Які вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві?

Відповідь

Зазначені вимоги містяться у пункті 7 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21 (далі – Правила), отже окрім загальних вимог щодо проведення вантажно-розвантажувальних робіт, слід дотримуватися і наступних:

  • рухати авто- і електронавантажувач необхідно при відхиленій назад рамі;
  • транспортувати необв’язаний вантаж або без фіксуючих елементів можливо тільки в один ярус;
  • тару із фіксуючими елементами можна транспортувати у два яруси;
  • транспортувати вантаж допускається при його розміщенні впритул до вертикальної частини вилочного захвату і відхиленої назад рами навантажувача (при рівномірному розподілі вантажу на вилочному захваті);
  • розташування вантажу на захваті навантажувача повинно забезпечувати мінімальний перекидаючий момент;
  • під’їжджати і від’їжджати від місця виконання робіт слід на мінімально можливій швидкості;
  • переміщувати вантаж необхідно плавно, без різкого гальмування та крутих поворотів навантажувача;
  • довгомірний або нестійкий вантаж треба обв’язати, щоб унеможливити його розвал чи падіння, а дрібноштучні вантажі необхідно в спеціальній тарі, яка заповнюється не вище краю її бортів або відмітки її заповнення.

Заборонено!

  • транспортувати навантажувачем вибухонебезпечні матеріали і газові балони.
  • рух навантажувача з вантажем поздовжнім спуском, ухил якого перевищує найбільший кут нахилу рами вантажопідіймальника назад мінус 3°.
  • рух електронавантажувача на ухил або підйом, кут якого більше 10°.
  • під час транспортування вантажу необхідно витримувати відстань між габаритом навантажувача або вантажу, що транспортується, і устаткуванням, штабелями не менше ніж 0,5 м. При русі по горизонтальній площадці – інтервал не менше ніж 10 м;
  • при наявності на шляху руху переносних пристосувань і пристроїв, на яких перебувають працівники, потрібно їх об’їжджати на відстані не менше ніж 1 м;
  • пандуси для в’їзду електронавантажувача в склад з прилеглим до нього площадками або автопроїзду необхідно виконувати з ухилом не крутіше 1:10 (не більше 6°).

Зверніть увагу!

Для забезпечення безпеки під час навантаження вантажів електронавантажувачами на автомобілі, причепи (у тому числі й відчеплені) і розвантаження з них необхідно, щоб вони були надійно зафіксовані упорними башмаками.

Нагадаємо, що вищезазначений перелік не є вичерпним і для ознайомлення з усіма вимогами потрібно читати Правила та інші нормативно-правові акти, що регулюють безпечне виконання вантажно-розвантажувальних робіт у різних умовах.

Коментуймо статтю

Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами Пройдіть тест на тему: «Герої малюнка, виконуючи вантажно-розвантажувальні роботи, порушили норми охорони праці. Здогадайтеся, які саме»

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464