Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами

2794

Запитання

Які вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві?

Відповідь

Зазначені вимоги містяться у пункті 7 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21 (далі – Правила), отже окрім загальних вимог щодо проведення вантажно-розвантажувальних робіт, слід дотримуватися і наступних:

  • рухати авто- і електронавантажувач необхідно при відхиленій назад рамі;
  • транспортувати необв’язаний вантаж або без фіксуючих елементів можливо тільки в один ярус;
  • тару із фіксуючими елементами можна транспортувати у два яруси;
  • транспортувати вантаж допускається при його розміщенні впритул до вертикальної частини вилочного захвату і відхиленої назад рами навантажувача (при рівномірному розподілі вантажу на вилочному захваті);
  • розташування вантажу на захваті навантажувача повинно забезпечувати мінімальний перекидаючий момент;
  • під’їжджати і від’їжджати від місця виконання робіт слід на мінімально можливій швидкості;
  • переміщувати вантаж необхідно плавно, без різкого гальмування та крутих поворотів навантажувача;
  • довгомірний або нестійкий вантаж треба обв’язати, щоб унеможливити його розвал чи падіння, а дрібноштучні вантажі необхідно в спеціальній тарі, яка заповнюється не вище краю її бортів або відмітки її заповнення.

Заборонено!

  • транспортувати навантажувачем вибухонебезпечні матеріали і газові балони.
  • рух навантажувача з вантажем поздовжнім спуском, ухил якого перевищує найбільший кут нахилу рами вантажопідіймальника назад мінус 3°.
  • рух електронавантажувача на ухил або підйом, кут якого більше 10°.
  • під час транспортування вантажу необхідно витримувати відстань між габаритом навантажувача або вантажу, що транспортується, і устаткуванням, штабелями не менше ніж 0,5 м. При русі по горизонтальній площадці – інтервал не менше ніж 10 м;
  • при наявності на шляху руху переносних пристосувань і пристроїв, на яких перебувають працівники, потрібно їх об’їжджати на відстані не менше ніж 1 м;
  • пандуси для в’їзду електронавантажувача в склад з прилеглим до нього площадками або автопроїзду необхідно виконувати з ухилом не крутіше 1:10 (не більше 6°).

Зверніть увагу!

Для забезпечення безпеки під час навантаження вантажів електронавантажувачами на автомобілі, причепи (у тому числі й відчеплені) і розвантаження з них необхідно, щоб вони були надійно зафіксовані упорними башмаками.

Нагадаємо, що вищезазначений перелік не є вичерпним і для ознайомлення з усіма вимогами потрібно читати Правила та інші нормативно-правові акти, що регулюють безпечне виконання вантажно-розвантажувальних робіт у різних умовах.

Коментуймо статтю

Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами Пройдіть тест на тему: «Герої малюнка, виконуючи вантажно-розвантажувальні роботи, порушили норми охорони праці. Здогадайтеся, які саме»

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21317

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843