Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами

1957

Запитання

Які вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві?

Відповідь

Зазначені вимоги містяться у пункті 7 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21 (далі – Правила), отже окрім загальних вимог щодо проведення вантажно-розвантажувальних робіт, слід дотримуватися і наступних:

 • рухати авто- і електронавантажувач необхідно при відхиленій назад рамі;
 • транспортувати необв’язаний вантаж або без фіксуючих елементів можливо тільки в один ярус;
 • тару із фіксуючими елементами можна транспортувати у два яруси;
 • транспортувати вантаж допускається при його розміщенні впритул до вертикальної частини вилочного захвату і відхиленої назад рами навантажувача (при рівномірному розподілі вантажу на вилочному захваті);
 • розташування вантажу на захваті навантажувача повинно забезпечувати мінімальний перекидаючий момент;
 • під’їжджати і від’їжджати від місця виконання робіт слід на мінімально можливій швидкості;
 • переміщувати вантаж необхідно плавно, без різкого гальмування та крутих поворотів навантажувача;
 • довгомірний або нестійкий вантаж треба обв’язати, щоб унеможливити його розвал чи падіння, а дрібноштучні вантажі необхідно в спеціальній тарі, яка заповнюється не вище краю її бортів або відмітки її заповнення.

Заборонено!

 • транспортувати навантажувачем вибухонебезпечні матеріали і газові балони.
 • рух навантажувача з вантажем поздовжнім спуском, ухил якого перевищує найбільший кут нахилу рами вантажопідіймальника назад мінус 3°.
 • рух електронавантажувача на ухил або підйом, кут якого більше 10°.
 • під час транспортування вантажу необхідно витримувати відстань між габаритом навантажувача або вантажу, що транспортується, і устаткуванням, штабелями не менше ніж 0,5 м. При русі по горизонтальній площадці – інтервал не менше ніж 10 м;
 • при наявності на шляху руху переносних пристосувань і пристроїв, на яких перебувають працівники, потрібно їх об’їжджати на відстані не менше ніж 1 м;
 • пандуси для в’їзду електронавантажувача в склад з прилеглим до нього площадками або автопроїзду необхідно виконувати з ухилом не крутіше 1:10 (не більше 6°).

Зверніть увагу!

Для забезпечення безпеки під час навантаження вантажів електронавантажувачами на автомобілі, причепи (у тому числі й відчеплені) і розвантаження з них необхідно, щоб вони були надійно зафіксовані упорними башмаками.

Нагадаємо, що вищезазначений перелік не є вичерпним і для ознайомлення з усіма вимогами потрібно читати Правила та інші нормативно-правові акти, що регулюють безпечне виконання вантажно-розвантажувальних робіт у різних умовах.

Коментуймо статтю

Вимоги до транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами Пройдіть тест на тему: «Герої малюнка, виконуючи вантажно-розвантажувальні роботи, порушили норми охорони праці. Здогадайтеся, які саме»

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1641

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59877