Вимоги до транспортування вантажів колісними та гусеничними тракторами

3489

Запитання

Які вимоги до транспортування вантажів колісними та гусеничними тракторами при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт?

Відповідь

Окрім загальних вимог щодо виконання вантажно-розвантажувальних робіт у пункті 6 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21, містяться додатково вимоги щодо транспортування вантажів колісними та гусеничними тракторами:

  • перед початком роботи тракторист повинен візуально перевірити технічний стан трактора і причепа (основні вузли та агрегати транспортного засобу);
  • перед початком руху необхідно переконатися у відсутності працівників перед трактором, а також між трактором та причепом;
  • під’їжджати на тракторі до причепа потрібно з мінімальною швидкістю без ривків;
  • при роботі на схилах необхідно враховувати форму ділянки, кут схилу, вибирати знаряддя, що дозволяє трактору легко розвертатись. Працювати поперек схилу треба на мінімальній швидкості;
  • перед переміщенням начіпного знаряддя або поворотом трактора необхідно переконатися у відсутності працівників або перешкод у межах роботи транспортного засобу;
  • під час перевезення довгомірних вантажів їх потрібно надійно кріпити до причепа;
  • при одночасному перевезенні довгомірних вантажів різного розміру коротші вантажі необхідно розташовувати зверху.

Пройдіть тест на тему: «Безпечне експлуатування колісних сільськогосподарських тракторів»

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109124

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146810

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53150

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139712