Вантажно-розвантажувальні роботи з небезпечними вантажами

4380

Запитання

Яких вимог безпеки слід дотримуватися при навантаженні та розвантаженні небезпечних вантажів?

Відповідь

Вимоги безпеки при виконанні зазначених вантажно-розвантажувальних робіт викладені у пункті 2 розділу ІІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21.

Вантажно-розвантажувальні роботи з небезпечними вантажами Пройдіть тест на тему: «Герої малюнка, виконуючи вантажно-розвантажувальні роботи, порушили норми охорони праці. Здогадайтеся, які саме»

Зверніть увагу!

Вантажні операції з небезпечними вантажами необхідно здійснювати в місцях, відведених для навантаження (розвантаження) небезпечних вантажів.

Під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт з небезпечними вантажами визначається ступінь небезпеки вантажу та вживаються заходи безпеки відповідно до класу небезпеки конкретного вантажу.

Для безпечного виконання навантаження та розвантаження небезпечних вантажів слід дотримуватися наступних правил:

  • у місцях загального користування дозволяється здійснювати вантажні операції з вантажами, які перевозяться дрібними або контейнерними відправками, а також розвантаження небезпечних вантажів повагонними відправками відповідно до спеціалізації станцій;
  • операції з небезпечними вантажами в місцях загального користування здійснюються напряму «вагон-автомобіль», «автомобіль-вагон» під безпосереднім керівництвом працівника станції і працівника, відповідального за відправку (одержання) вантажу;
  • перед розвантаженням небезпечних вантажів вагони. У випадку природної вентиляції вагони провітрюються не менше 30 хв. Працівники, що працюють з цими вантажами, під час природного провітрювання повинні перебувати з навітряного боку вагона;
  • у місцях загального користування після навантаження вагонів (контейнерів) небезпечним вантажем перевіряється правильність його розміщення і кріплення, криті вагони і контейнери опломбовуються;
  • роботи з вибухонебезпечними вантажами виконуються підіймальним пристосуваннями, виготовленими з матеріалів або покритими матеріалами, що не утворюють іскри при ударі;
  • під час виконання робіт небезпечні вантажі не повинні штовхатися, ударятися і трястися;
  • небезпечні вантажі переміщають вручну відповідно до ступеня небезпеки;
  • небезпечні вантажі в склотарі потрібно перевозити на візках або переносити на носилках, які мають спеціальні гнізда;
  • бочки, ємності і ящики з небезпечними вантажами дозволяється переміщати на візках.
  • роботодавець забезпечує контроль концентрації шкідливих речовин у повітрі робочих зон та вжиття заходів щодо захисту працівників від їх шкідливого впливу.

Заборонено!

  • виконувати навантажувально-розвантажувальні роботи з небезпечними вантажами у разі невідповідності тари і упаковки вимогам стандартів і технічних умов на дану продукцію, у разі несправності тари, а також у разі відсутності маркування і знаків небезпеки;
  • вантажити балони з кисневими і окислювальними газами у вагони зі слідами мінеральних змащувальних масел.

Даний перелік не є вичерпним і для безпечного виконання таких робіт слід ознайомитися з усіма вимогами Правил та інших нормативно-правових актів, що регулюють виконання вантажно-розвантажувальних робіт та експлуатацію устаткування, механізмів тощо.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109131

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146827

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53155

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139725