Вимоги до території підприємства автотранспорту

2951

Запитання

Які вимоги охорони праці щодо улаштування території підприємства автотранспорту?

Відповідь

Вимоги до території підприємства автотранспорту містяться у пункті 2 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Окрім загальних вимог до території, виробничих і допоміжних приміщень, споруд визначених пунктом 1 розділу 3 Правил, слід дотримуватися наступних:

  • територія підприємства повинна бути огородженою, освітлюватися в нічний час, постійно утримуватися в чистоті і порядку. В огородженні території підприємства, де передбачено 10 і більше постів техобслуговування та ремонту або зберігання 50 і більше автомобілів, необхідно передбачати не менше 2-х воріт для в’їзду та виїзду;
  • територія підприємства повинна бути обладнана водовідводами і водостоками (люки повинні бути закриті). Під час виконання ремонтних, земляних та інших робіт відкриті люки, траншеї і ями повинні огороджуватися. У місцях переходу через траншеї розміщуються перехідні містки не менше 1,0 м завширшки з перилами висотою 0,9 м;
  • на території повинні бути проїзди для руху авто та пішохідні доріжки, що мають тверде покриття. В теплу пору року їх потрібно очищати від бруду, а взимку — від снігу і льоду, при ожеледиці обробляти протиковзними сумішами;
  • для стоянки власного транспорту слід передбачати місце на окремих площадках поза межами території підприємства.

Проїзди та пішохідні доріжки

Ширина проїздів на території повинна бути:

  • не менше 6 м при двосторонньому русі;
  • не менше 3 м — при односторонньому.

У місцях перехрещення під’їзних шляхів канавами, траншеями, залізничними коліями тощо облаштовуються настили або мости для переїздів.

Ширина пішохідної доріжки повинна бути не менше 1 м.

Для проходу працівників на територію підприємства повинна бути влаштована прохідна.

Заборонено!

  • Прохід працівників через ворота.
  • Рух особистого транспорту по території підприємства.

Для забезпечення безпеки та охорони праці на підприємстві слід дотримуватися не лише перелічених вимог, а й загалом законодавства в галузі охорони праці, будівельних стандартів, норм та правил гігієни праці тощо.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41053