Вимоги до території підприємства автотранспорту

4348

Запитання

Які вимоги охорони праці щодо улаштування території підприємства автотранспорту?

Відповідь

Вимоги до території підприємства автотранспорту містяться у пункті 2 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Окрім загальних вимог до території, виробничих і допоміжних приміщень, споруд визначених пунктом 1 розділу 3 Правил, слід дотримуватися наступних:

  • територія підприємства повинна бути огородженою, освітлюватися в нічний час, постійно утримуватися в чистоті і порядку. В огородженні території підприємства, де передбачено 10 і більше постів техобслуговування та ремонту або зберігання 50 і більше автомобілів, необхідно передбачати не менше 2-х воріт для в’їзду та виїзду;
  • територія підприємства повинна бути обладнана водовідводами і водостоками (люки повинні бути закриті). Під час виконання ремонтних, земляних та інших робіт відкриті люки, траншеї і ями повинні огороджуватися. У місцях переходу через траншеї розміщуються перехідні містки не менше 1,0 м завширшки з перилами висотою 0,9 м;
  • на території повинні бути проїзди для руху авто та пішохідні доріжки, що мають тверде покриття. В теплу пору року їх потрібно очищати від бруду, а взимку — від снігу і льоду, при ожеледиці обробляти протиковзними сумішами;
  • для стоянки власного транспорту слід передбачати місце на окремих площадках поза межами території підприємства.

Проїзди та пішохідні доріжки

Ширина проїздів на території повинна бути:

  • не менше 6 м при двосторонньому русі;
  • не менше 3 м — при односторонньому.

У місцях перехрещення під’їзних шляхів канавами, траншеями, залізничними коліями тощо облаштовуються настили або мости для переїздів.

Ширина пішохідної доріжки повинна бути не менше 1 м.

Для проходу працівників на територію підприємства повинна бути влаштована прохідна.

Заборонено!

  • Прохід працівників через ворота.
  • Рух особистого транспорту по території підприємства.

Для забезпечення безпеки та охорони праці на підприємстві слід дотримуватися не лише перелічених вимог, а й загалом законодавства в галузі охорони праці, будівельних стандартів, норм та правил гігієни праці тощо.

додаток

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
35115

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
28334

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
72114

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
36237

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28169