Вимоги до території підприємства автотранспорту

4009

Запитання

Які вимоги охорони праці щодо улаштування території підприємства автотранспорту?

Відповідь

Вимоги до території підприємства автотранспорту містяться у пункті 2 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Окрім загальних вимог до території, виробничих і допоміжних приміщень, споруд визначених пунктом 1 розділу 3 Правил, слід дотримуватися наступних:

  • територія підприємства повинна бути огородженою, освітлюватися в нічний час, постійно утримуватися в чистоті і порядку. В огородженні території підприємства, де передбачено 10 і більше постів техобслуговування та ремонту або зберігання 50 і більше автомобілів, необхідно передбачати не менше 2-х воріт для в’їзду та виїзду;
  • територія підприємства повинна бути обладнана водовідводами і водостоками (люки повинні бути закриті). Під час виконання ремонтних, земляних та інших робіт відкриті люки, траншеї і ями повинні огороджуватися. У місцях переходу через траншеї розміщуються перехідні містки не менше 1,0 м завширшки з перилами висотою 0,9 м;
  • на території повинні бути проїзди для руху авто та пішохідні доріжки, що мають тверде покриття. В теплу пору року їх потрібно очищати від бруду, а взимку — від снігу і льоду, при ожеледиці обробляти протиковзними сумішами;
  • для стоянки власного транспорту слід передбачати місце на окремих площадках поза межами території підприємства.

Проїзди та пішохідні доріжки

Ширина проїздів на території повинна бути:

  • не менше 6 м при двосторонньому русі;
  • не менше 3 м — при односторонньому.

У місцях перехрещення під’їзних шляхів канавами, траншеями, залізничними коліями тощо облаштовуються настили або мости для переїздів.

Ширина пішохідної доріжки повинна бути не менше 1 м.

Для проходу працівників на територію підприємства повинна бути влаштована прохідна.

Заборонено!

  • Прохід працівників через ворота.
  • Рух особистого транспорту по території підприємства.

Для забезпечення безпеки та охорони праці на підприємстві слід дотримуватися не лише перелічених вимог, а й загалом законодавства в галузі охорони праці, будівельних стандартів, норм та правил гігієни праці тощо.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114660

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8800

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466