Вимоги до приміщення і площадки для зберігання автомобілів

4345

Запитання

Які вимоги охорони праці щодо улаштування приміщення і площадки для зберігання автомобілів?

Відповідь

Ці вимоги зазначені у пункті 3 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Вимоги до приміщень

Приміщення для зберігання авто (далі – приміщення) не повинні безпосередньо з’єднуватися з іншими виробничими і допоміжними приміщеннями, де постійно перебувають люди. За необхідності таке сполучення можливо облаштувати через тамбур-шлюз.

Приміщення повинні мати безпосередній виїзд через ворота, які відкриваються назовні.

Підлога в таких приміщеннях повинна мати ухил не менше ніж 1% в бік трапів і лотків.

Як приміщення, так і відкриті площадки для зберігання транспортних засобів вздовж стін і огородження території, де установлюються автомобілі, повинні мати колесовідбійні пристрої.

Категорія

Висота колесовідбійних пристроїв повинна складати для транспортних засобів,

м

При встановленні транспортних засобів паралельно стіні відстань від стіни до краю колесовідбійного пристрою повинна бути не менше,

м

При установленні транспортних засобів перпендикулярно стіні, відстань від стіни до краю колесовідбійного пристрою повинна бути (більше заднього або переднього звисання автомобілів залежно від схеми їх розстановки),

м

І

0,12

0,4

0,5

ІІ

0,3

0,5

ІІІ

0,7

IV

0,4

Вимоги до площадок

Площадки для зберігання транспортних засобів (далі – площадки) повинні мати тверде, рівне покриття і ухили:

  • в поздовжньому напрямку осі авто не більше 1%;
  • в поперечному – не більше 4%.

Площадки і підлога повинні мати розмітку з незмивної фарби, яка визначає місця встановлення автомобілів і проїздів.

Вимоги до площадок для зберігання транспорту, що перевозить різні категорії речовин:

  • отруйні та інфіковані речовини, фекальні рідини і сміття – повинні розташовуватися на відстані не менше 10 м одна від одної і від площадок для зберігання інших транспортних засобів;
  • пально-мастильні матеріали – повинні розташовуватися на відстані не менше 12 м одна від одної і від площадок для зберігання інших транспортних засобів.

Для полегшення запуску двигуна при температурі повітря нижче -15 °C площадки для відкритого зберігання автомобілів повинні бути обладнані засобами (газо-, електро- або водо- тощо) для їх підігрівання. Таке обладнання повинно забезпечувати безпеку обслуговуючого персоналу і водіїв.

При обладнанні засобами підігрівання площадок для зберігання транспортних засобів, двигуни яких працюють на стиснутому природному і зрідженому газі, конструкція підігріваючих пристроїв повинна виключати можливість нагрівання газових балонів.

Електронавантажувачі, автокари і електрокари зберігаються в спеціально обладнаному приміщенні. Зберігання їх у виробничих та допоміжних приміщеннях допускається, як виняток, на спеціально відведених місцях і за умови, вони не будуть захаращувати проїзди.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32675

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163636