Вимоги до приміщення і площадки для зберігання автомобілів

3419

Запитання

Які вимоги охорони праці щодо улаштування приміщення і площадки для зберігання автомобілів?

Відповідь

Ці вимоги зазначені у пункті 3 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Вимоги до приміщень

Приміщення для зберігання авто (далі – приміщення) не повинні безпосередньо з’єднуватися з іншими виробничими і допоміжними приміщеннями, де постійно перебувають люди. За необхідності таке сполучення можливо облаштувати через тамбур-шлюз.

Приміщення повинні мати безпосередній виїзд через ворота, які відкриваються назовні.

Підлога в таких приміщеннях повинна мати ухил не менше ніж 1% в бік трапів і лотків.

Як приміщення, так і відкриті площадки для зберігання транспортних засобів вздовж стін і огородження території, де установлюються автомобілі, повинні мати колесовідбійні пристрої.

Категорія

Висота колесовідбійних пристроїв повинна складати для транспортних засобів,

м

При встановленні транспортних засобів паралельно стіні відстань від стіни до краю колесовідбійного пристрою повинна бути не менше,

м

При установленні транспортних засобів перпендикулярно стіні, відстань від стіни до краю колесовідбійного пристрою повинна бути (більше заднього або переднього звисання автомобілів залежно від схеми їх розстановки),

м

І

0,12

0,4

0,5

ІІ

0,3

0,5

ІІІ

0,7

IV

0,4

Вимоги до площадок

Площадки для зберігання транспортних засобів (далі – площадки) повинні мати тверде, рівне покриття і ухили:

  • в поздовжньому напрямку осі авто не більше 1%;
  • в поперечному – не більше 4%.

Площадки і підлога повинні мати розмітку з незмивної фарби, яка визначає місця встановлення автомобілів і проїздів.

Вимоги до площадок для зберігання транспорту, що перевозить різні категорії речовин:

  • отруйні та інфіковані речовини, фекальні рідини і сміття – повинні розташовуватися на відстані не менше 10 м одна від одної і від площадок для зберігання інших транспортних засобів;
  • пально-мастильні матеріали – повинні розташовуватися на відстані не менше 12 м одна від одної і від площадок для зберігання інших транспортних засобів.

Для полегшення запуску двигуна при температурі повітря нижче -15 °C площадки для відкритого зберігання автомобілів повинні бути обладнані засобами (газо-, електро- або водо- тощо) для їх підігрівання. Таке обладнання повинно забезпечувати безпеку обслуговуючого персоналу і водіїв.

При обладнанні засобами підігрівання площадок для зберігання транспортних засобів, двигуни яких працюють на стиснутому природному і зрідженому газі, конструкція підігріваючих пристроїв повинна виключати можливість нагрівання газових балонів.

Електронавантажувачі, автокари і електрокари зберігаються в спеціально обладнаному приміщенні. Зберігання їх у виробничих та допоміжних приміщеннях допускається, як виняток, на спеціально відведених місцях і за умови, вони не будуть захаращувати проїзди.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531