Виплата лікарняних особам, які працюють (працювали) на підприємствах із зони АТО

365

Запитання

Яким чином здійснюється виплата лікарняних особам, які працюють (працювали) на підприємствах із зони АТО?

Відповідь

Відповідно до пункту 3.2 Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 фон 8 (далі — Порядок № 8), факт перебування в трудових відносинах на момент настання страхового випадку зі страхувальником, який зареєстрований на тимчасово окупованій території, в районі проведення антитерористичної операції або в зоні надзвичайної ситуації підтверджується даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування для наступних категорій осіб:

  • фактичне місце проживання яких знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом;
  • які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації;
  • та осіб, які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації.

Про це йдеться у Додатку до Листа Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 21.06.2017 № 2.4-38-1120 (далі – Лист № 2.4-38-1120)

У Листі № 2.4-38-1120 також зазначається про те, що Пунктом 8 Порядку № 8 визначено, що:

для отримання матеріального забезпечення з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах особа, фактичне місце проживання якої знаходиться в населеному пункті, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом, та яка перебуває (перебувала) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації, також подає до робочого органу Фонду довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах застрахованої особи на момент настання страхового випадку.

Тобто при зверненні до робочого органу Фонду за призначенням матеріального забезпечення зазначених осіб, працівник цього робочого органу перевіряє факт перебування такої особи в трудових відносинах на момент настання страхового випадку зі страхувальником шляхом запиту до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо отримання персоніфікованих даних про застраховану особу (обмін даних із Пенсійним фондом).

Особи, фактичне місце проживання яких знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом, та які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації, подають до робочого органу Фонду ще й довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах їх на момент настання страхового випадку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
148

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
43057

Наказ про встановлення доплат за несприятливі умови праці

Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
13866

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
33479

Доплата за шкідливі умови праці 2024

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
34469