Як діяти, якщо нещасний випадок стався в умовах воєнного стану
Розслідування нещасних випадків, що сталися в районі воєнних (бойових) дій під час виконання трудових обов’язків за обставин, які не належать до воєнних (бойових) дій, проводить комісія (спеціальна комісія).
Розслідування нещасних випадків в умовах війни: практичні поради
Склад комісії визначають пункти 13 і 15 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок).
Якщо роботодавець не має можливості утворити комісію та забезпечити проведення розслідування нещасного випадку, таке розслідування зобов’язаний провести територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку або місцезнаходженням суб’єкта господарювання (п. 141-16 Порядку).
Якщо неможливо утворити комісію та провести розслідування (спеціальне розслідування) через загрозу життю та здоров’ю членам комісії, пов’язану з веденням воєнних (бойових) дій або надзвичайними ситуаціями техногенного або природного характеру, роботодавець та територіальний орган Держпраці в максимально можливому обсязі збирають, фіксують та систематизують інформацію про нещасний випадок на виробництві. Мета — провести подальше розслідування відповідно до вимог Порядку після припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану (п. 141-27 Порядку).
У разі загрози життю та здоров’ю членам комісії (спеціальної комісії) під час проведення розслідування, що вже розпочалося, його може зупинити наказом роботодавець, Держпраці або її територіальний орган, який утворив комісію, з підстав ведення воєнних (бойових) дій або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та продовжити на період до припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану (п. 141-28 Порядку).
Джерело: ПФУ