Як діяти, якщо нещасний випадок стався в умовах воєнного стану

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
Організація розслідування, якщо роботодавець не має можливості утворити комісію

Як діяти, якщо нещасний випадок стався в умовах воєнного стануРозслідування нещасних випадків, що сталися в районі воєнних (бойових) дій під час виконання трудових обов’язків за обставин, які не належать до воєнних (бойових) дій, проводить комісія (спеціальна комісія).

Розслідування нещасних випадків в умовах війни: практичні поради

Склад комісії визначають пункти 13 і 15 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок).

Якщо роботодавець не має можливості утворити комісію та забезпечити проведення розслідування нещасного випадку, таке розслідування зобов’язаний провести територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку або місцезнаходженням суб’єкта господарювання (п. 141-16 Порядку).

Якщо неможливо утворити комісію та провести розслідування (спеціальне розслідування) через загрозу життю та здоров’ю членам комісії, пов’язану з веденням воєнних (бойових) дій або надзвичайними ситуаціями техногенного або природного характеру, роботодавець та територіальний орган Держпраці в максимально можливому обсязі збирають, фіксують та систематизують інформацію про нещасний випадок на виробництві. Мета — провести подальше розслідування відповідно до вимог Порядку після припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану (п. 141-27 Порядку).

У разі загрози життю та здоров’ю членам комісії (спеціальної комісії) під час проведення розслідування, що вже розпочалося, його може зупинити наказом роботодавець, Держпраці або її територіальний орган, який утворив комісію, з підстав ведення воєнних (бойових) дій або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та продовжити на період до припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану (п. 141-28 Порядку).

Джерело: ПФУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52939

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139150

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83173

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
30808

Наказ про створення комісії з розслідування нещасних випадків

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, що не підлягає спеціальному розслідуванню, роботодавець зобов’язаний створити комісію, яка проведе його розслідування. Наводимо зразок наказу про створення комісії з розслідування нещасних випадків.
26791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді