Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатації

Держпраці радить перед початком польових робіт перевірити техніку на безпечність і нагадує, як уникнути нещасних випадків

Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатаціїІз початком сезону польових робіт фахівці Держпраці нагадали аграріям про необхідність перевірити техніку на безпечність, приділити увагу питанням безпеки праці та профілактиці виробничого травматизму.

Техобслуговування сільськогосподарської техніки в польових умовах

Щоб уникнути нещасних випадків під час роботи з сільськогосподарськими машинами, дотримуйтеся правил:

  • оцініть ризики роботи з технікою в польових умовах;
  • вивчіть інструкції з охорони праці та рекомендації заводів-виробників;
  • перевірте справність гальм, коліс, ременів, вузлів, агрегатів і робочих деталей;
  • закрийте кожухами всі обертові й рухомі частини машин;
  • перевірте наявність і термін дії медичної аптечки та вогнегасника.

Завантажуйте сівалки і садильні машини насінням, садивним матеріалом та добривами механізованим способом. Ручне завантаження допускається лише тоді, коли зупинили посівний або садильний агрегат та вимкнули двигун трактора.

Щоб запобігти травмуванню працівників:

Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатації Заборонено експлуатувати несправну техніку. Зокрема, не використовуйте трактори без електростартера та техніку без системи блокування запуску двигуна при ввімкненій передачі.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79219

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
246381

Використання дронів для покращення безпеки на підприємствах

Із розвитком технологій дрони на підприємстві стали важливим інструментом для покращення безпеки. Безпілотні літальні апарати мають великий потенціал у сфері моніторингу, охорони та управління ризиками. Дізнайтеся, для чого можна використовувати дрони на підприємстві? Чи можливе формування безпечного середовища на робочому місці за допомогою дронів?
594

Заходи безпеки та порядок дій під час ускладнення погодних умов

Ускладнення погодних умов, такі як сильні снігопади, хуртовини, дощі, тумани чи температурні коливання, можуть створювати серйозні ризики для працівників, особливо для тих, хто працює на вулиці або в умовах, що залежать від погодних умов. Роботодавці мають запланувати свої дії під час ускладнення погодних умов таким чином, щоб гарантувати належні умови праці, виконуючи відповідні заходи безпеки під час ускладнення погодних умов.
727

Підготовка сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт

Дізнайтеся, як реєструвати, експлуатувати, обслуговувати й ремонтувати та утилізувати колісні сільськогосподарські трактори, основні правила безпеки під час експлуатації конструктивних елементів і обладнання тракторів, а також вимоги до машиністів-трактористів.
365

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді