Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатації

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Держпраці радить перед початком польових робіт перевірити техніку на безпечність і нагадує, як уникнути нещасних випадків

Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатаціїІз початком сезону польових робіт фахівці Держпраці нагадали аграріям про необхідність перевірити техніку на безпечність, приділити увагу питанням безпеки праці та профілактиці виробничого травматизму.

Техобслуговування сільськогосподарської техніки в польових умовах

Щоб уникнути нещасних випадків під час роботи з сільськогосподарськими машинами, дотримуйтеся правил:

  • оцініть ризики роботи з технікою в польових умовах;
  • вивчіть інструкції з охорони праці та рекомендації заводів-виробників;
  • перевірте справність гальм, коліс, ременів, вузлів, агрегатів і робочих деталей;
  • закрийте кожухами всі обертові й рухомі частини машин;
  • перевірте наявність і термін дії медичної аптечки та вогнегасника.

Завантажуйте сівалки і садильні машини насінням, садивним матеріалом та добривами механізованим способом. Ручне завантаження допускається лише тоді, коли зупинили посівний або садильний агрегат та вимкнули двигун трактора.

Щоб запобігти травмуванню працівників:

Як підготувати сільськогосподарську техніку до експлуатації Заборонено експлуатувати несправну техніку. Зокрема, не використовуйте трактори без електростартера та техніку без системи блокування запуску двигуна при ввімкненій передачі.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62611

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108825

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38150

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
50781

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді