Посадовці наголошують на необхідності впроваджувати психологічну підтримку на робочих місцях
Фахівці Держпраці нагадують, що стрес, психологічні травми й інші проблеми, з якими стикаються люди, не лише погіршують якість їхнього життя, але й знижують продуктивність праці, підвищують ризики нещасних випадків на роботі.
З огляду на це посадовці рекомендують роботодавцям впроваджувати психологічну підтримку на робочих місцях, щоб сформувати психологічно безпечне середовище.
Психосоціальна підтримка у воєнний і післявоєнний час
Психосоціальна допомога дає змогу управляти ризиками для психічного здоров’я та підтримувати працівників, які цього потребують. Навчання навичкам психосоціальної допомоги може принести користь підприємствам у всіх галузях. Це підвищує рівень інформованості працівників щодо підтримки ментального здоров’я, надає можливість перенаправити людину для отримання фахової допомоги.
Фахівці Держпраці рекомендують включити положення щодо психосоціальної допомоги на роботі до колективних договорів і угод. Психосоціальна допомога може бути складовою частиною загальної програми психосоціальної підтримки на робочому місці.
Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.