Держпраці рекомендує включати положення про психосоціальну допомогу до колдоговорів

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
Посадовці наголошують на необхідності впроваджувати психологічну підтримку на робочих місцях

Держпраці рекомендує включати положення психосоціальної допомоги до колективних договорівФахівці Держпраці нагадують, що стрес, психологічні травми й інші проблеми, з якими стикаються люди, не лише погіршують якість їхнього життя, але й знижують продуктивність праці, підвищують ризики нещасних випадків на роботі.

З огляду на це посадовці рекомендують роботодавцям впроваджувати психологічну підтримку на робочих місцях, щоб сформувати психологічно безпечне середовище.

Психосоціальна підтримка у воєнний і післявоєнний час

Психосоціальна допомога дає змогу управляти ризиками для психічного здоров’я та підтримувати працівників, які цього потребують. Навчання навичкам психосоціальної допомоги може принести користь підприємствам у всіх галузях. Це підвищує рівень інформованості працівників щодо підтримки ментального здоров’я, надає можливість перенаправити людину для отримання фахової допомоги.

Фахівці Держпраці рекомендують включити положення щодо психосоціальної допомоги на роботі до колективних договорів і угод. Психосоціальна допомога може бути складовою частиною загальної програми психосоціальної підтримки на робочому місці.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62608

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108820

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38150

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
50779

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді