Нещасний випадок: від чого залежить одноразова виплата потерпілому?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

У разі вини працівника сума виплат зменшується

Нещасний випадок: від чого залежить одноразова виплата потерпілому?Одноразову допомогу потерпілому від нещасного випадку на виробництві виплачують відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 36) та Порядку призначення, перерахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Страхові виплати від нещасного випадку на виробництві здійснюватимуть по-новому

Так, розмір виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату (наразі — 56 000 грн).

Ступінь втрати працездатності визначає медико-соціальна експертна комісія (МСЕК).  

Зауважте: МСЕК може у ході подальших обстежень встановити вищий ступінь (з огляду на професійні хвороби або інші каліцтва, пов’язані з роботою). В такому разі одноразова страхова виплата визначатиметься відповідно до того, на який відсоток збільшено ступінь втрати працездатності порівняно з попереднім обстеженням.

Також слід пам'ятати, що, якщо ушкодження настало не лише з вини роботодавця, а й через порушення потерпілим норм про охорону праці, розмір виплати зменшується (до 50%). 

Якщо відповідні факти наявні лише за одним з декількох страхових випадків, розмір допомоги розраховують за кожним страховим випадком та зменшують відповідно до страхового випадку, за яким установлено вину потерпілого.

Чи був у нещасному випадку винен сам співробітник, виявляють у ході розслідування

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21912

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148303

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53155

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139723

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83272

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді