Одноразову допомогу потерпілому від нещасного випадку на виробництві виплачують відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 36) та Порядку призначення, перерахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Страхові виплати від нещасного випадку на виробництві здійснюватимуть по-новому
Так, розмір виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату (наразі — 56 000 грн).
Ступінь втрати працездатності визначає медико-соціальна експертна комісія (МСЕК).
Зауважте: МСЕК може у ході подальших обстежень встановити вищий ступінь (з огляду на професійні хвороби або інші каліцтва, пов’язані з роботою). В такому разі одноразова страхова виплата визначатиметься відповідно до того, на який відсоток збільшено ступінь втрати працездатності порівняно з попереднім обстеженням.
Також слід пам'ятати, що, якщо ушкодження настало не лише з вини роботодавця, а й через порушення потерпілим норм про охорону праці, розмір виплати зменшується (до 50%).
Якщо відповідні факти наявні лише за одним з декількох страхових випадків, розмір допомоги розраховують за кожним страховим випадком та зменшують відповідно до страхового випадку, за яким установлено вину потерпілого.

Чи був у нещасному випадку винен сам співробітник, виявляють у ході розслідування.
Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці