Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпеки

Обачність потрібна як у разі зупинки, так і в разі поновлення роботи

Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпекиДержавна служба України з питань праці оприлюднила рекомендації для суб’єктів господарювання, які функціонують та надають соціальні послуги в умовах воєнних (бойових) дій. Поради спрямовані на забезпечення належних та безпечних умов праці, а також на зниження ризиків виникнення нещасних випадків.

Нещасні випадки під час війни: як розслідувати за новою процедурою

Так, Держпраці радить: 

  • Відключити газовикористовувальне обладнання, електричні, нагрівальні та інші прилади, зовнішню та внутрішню рекламу, вивіски, екрани, табло, монітори, підсвічування вікон тощо (те, що не задіяно в технологічному процесі виробництва, охорони та інших функцій безпеки):
    • для суб’єктів господарювання, які дозволили працівникам виконувати роботу за межами адміністративної будівлі;
    • для суб'єктів, які не здійснюють та не планують найближчим часом виконувати роботи у межах підприємства;
    • суб’єктів малого та середнього бізнесу.
  • У разі поновлення роботи — перевірити стан обладнання та відповідність вимогам безпеки, а також робочі місця (стосовно пошкоджень та наявності підозрілих предметів, які можуть становити небезпеку).
  • Утримувати евакуаційні шляхи та виходи з будівель вільними.
  • Інформувати працівників щодо дій у разі небезпеки для життя та здоров’я.
  • Розробити плани евакуації до бомбосховищ.
  • Організувати (зокрема, онлайн) позапланові інструктажі, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, щодо правил поведінки у разі аварії або оголошення повітряної тривоги — для працівників, які задіяні на роботах в межах адміністративної будівлі підприємства.
  • Забезпечити закріплення рухомих елементів меблів, стелажів та інших предметів.
  • Використовувати безпечні маршрути для доставки кореспонденцій, майна, речей чи товарів.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді