Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпеки

Обачність потрібна як у разі зупинки, так і в разі поновлення роботи

Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпекиДержавна служба України з питань праці оприлюднила рекомендації для суб’єктів господарювання, які функціонують та надають соціальні послуги в умовах воєнних (бойових) дій. Поради спрямовані на забезпечення належних та безпечних умов праці, а також на зниження ризиків виникнення нещасних випадків.

Нещасні випадки під час війни: як розслідувати за новою процедурою

Так, Держпраці радить: 

  • Відключити газовикористовувальне обладнання, електричні, нагрівальні та інші прилади, зовнішню та внутрішню рекламу, вивіски, екрани, табло, монітори, підсвічування вікон тощо (те, що не задіяно в технологічному процесі виробництва, охорони та інших функцій безпеки):
    • для суб’єктів господарювання, які дозволили працівникам виконувати роботу за межами адміністративної будівлі;
    • для суб'єктів, які не здійснюють та не планують найближчим часом виконувати роботи у межах підприємства;
    • суб’єктів малого та середнього бізнесу.
  • У разі поновлення роботи — перевірити стан обладнання та відповідність вимогам безпеки, а також робочі місця (стосовно пошкоджень та наявності підозрілих предметів, які можуть становити небезпеку).
  • Утримувати евакуаційні шляхи та виходи з будівель вільними.
  • Інформувати працівників щодо дій у разі небезпеки для життя та здоров’я.
  • Розробити плани евакуації до бомбосховищ.
  • Організувати (зокрема, онлайн) позапланові інструктажі, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, щодо правил поведінки у разі аварії або оголошення повітряної тривоги — для працівників, які задіяні на роботах в межах адміністративної будівлі підприємства.
  • Забезпечити закріплення рухомих елементів меблів, стелажів та інших предметів.
  • Використовувати безпечні маршрути для доставки кореспонденцій, майна, речей чи товарів.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113800

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8601

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді