Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Обачність потрібна як у разі зупинки, так і в разі поновлення роботи

Робота в умовах бойових дій: Держпраці оприлюднила рекомендації з безпекиДержавна служба України з питань праці оприлюднила рекомендації для суб’єктів господарювання, які функціонують та надають соціальні послуги в умовах воєнних (бойових) дій. Поради спрямовані на забезпечення належних та безпечних умов праці, а також на зниження ризиків виникнення нещасних випадків.

Нещасні випадки під час війни: як розслідувати за новою процедурою

Так, Держпраці радить: 

  • Відключити газовикористовувальне обладнання, електричні, нагрівальні та інші прилади, зовнішню та внутрішню рекламу, вивіски, екрани, табло, монітори, підсвічування вікон тощо (те, що не задіяно в технологічному процесі виробництва, охорони та інших функцій безпеки):
    • для суб’єктів господарювання, які дозволили працівникам виконувати роботу за межами адміністративної будівлі;
    • для суб'єктів, які не здійснюють та не планують найближчим часом виконувати роботи у межах підприємства;
    • суб’єктів малого та середнього бізнесу.
  • У разі поновлення роботи — перевірити стан обладнання та відповідність вимогам безпеки, а також робочі місця (стосовно пошкоджень та наявності підозрілих предметів, які можуть становити небезпеку).
  • Утримувати евакуаційні шляхи та виходи з будівель вільними.
  • Інформувати працівників щодо дій у разі небезпеки для життя та здоров’я.
  • Розробити плани евакуації до бомбосховищ.
  • Організувати (зокрема, онлайн) позапланові інструктажі, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, щодо правил поведінки у разі аварії або оголошення повітряної тривоги — для працівників, які задіяні на роботах в межах адміністративної будівлі підприємства.
  • Забезпечити закріплення рухомих елементів меблів, стелажів та інших предметів.
  • Використовувати безпечні маршрути для доставки кореспонденцій, майна, речей чи товарів.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78387

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112919

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108935

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді