Державна служба з питань праці закликає внести положення, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків, до генеральної угоди, галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.
Охорона праці в колективному договорі
Які зміни внести до колективних угод (договорів):
- покласти обов’язки уповноваженого з ґендерних питань — радника керівника підприємства, його структурних підрозділів на одного з працівників на громадських засадах;
- укомплектувати кадрами й просувати працівників по роботі за принципом надання переваги особі тієї статі, щодо якої в них існує дисбаланс;
- усунути нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків як у різних галузях господарства, так і в одній галузі на базі загального соціального нормативу оплати праці в бюджетній та інших сферах, а також на основі професійної підготовки (перепідготовки) кадрів.
Положення щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації рекомендується викласти у колективному договорі (угоді) окремим розділом «Рівність і недискримінація».
Джерело: Державної служби з питань праці
Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Базовим нормативно-правовим актом з управління охороною праці на підприємстві є Типове положення про службу охорони праці. У статті аналізуємо основні вимоги цього положення.
Особам, які успішно пройшли перевірку знань з охорони праці, видають посвідчення про перевірку знань з питань ОП. Який порядок отримання такого посвідчення, чи встановлено законодавством строк дії посвідчення з охорони праці та які відомості зазначають у цьому документі — дізнайтеся зі статті.
Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.