Зміни до колективних договорів: нові рекомендації від Держпраці

Нові положення радять виокремити в окремий розділ

Зміни до колективних договорів: нові рекомендації від ДержпраціДержавна служба з питань праці закликає внести положення, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків, до генеральної угоди, галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

Охорона праці в колективному договорі

Які зміни внести до колективних угод (договорів):

  • покласти обов’язки уповноваженого з ґендерних питань — радника керівника підприємства, його структурних підрозділів на одного з працівників на громадських засадах;
  • укомплектувати кадрами й просувати працівників по роботі за принципом надання переваги особі тієї статі, щодо якої в них існує дисбаланс;
  • усунути нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків як у різних галузях господарства, так і в одній галузі на базі загального соціального нормативу оплати праці в бюджетній та інших сферах, а також на основі професійної підготовки (перепідготовки) кадрів.

Положення щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації рекомендується викласти у колективному договорі (угоді) окремим розділом «Рівність і недискримінація». 

Джерело: Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4854

Інструкція з охорони праці для працівника офісу

Щоб вберегти офісних працівників від можливих виробничих травм або професійних захворювань, розробіть та затвердьте інструкцію з охорони праці для працівника офісу. У статті ви знайдете зразок такої інструкції. За потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
27023

Наказ про призначення особи, відповідальної за аптечку на підприємстві

Роботодавець своїм наказом має призначити особу, відповідальну за придбання аптечки та формування її лікарськими засобами. Щоб правильно оформити документ, скористайтеся зразком від експерта.
7992

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19336

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді