Зміни до колективних договорів: нові рекомендації від Держпраці

Нові положення радять виокремити в окремий розділ

Зміни до колективних договорів: нові рекомендації від ДержпраціДержавна служба з питань праці закликає внести положення, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків, до генеральної угоди, галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

Охорона праці в колективному договорі

Які зміни внести до колективних угод (договорів):

  • покласти обов’язки уповноваженого з ґендерних питань — радника керівника підприємства, його структурних підрозділів на одного з працівників на громадських засадах;
  • укомплектувати кадрами й просувати працівників по роботі за принципом надання переваги особі тієї статі, щодо якої в них існує дисбаланс;
  • усунути нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків як у різних галузях господарства, так і в одній галузі на базі загального соціального нормативу оплати праці в бюджетній та інших сферах, а також на основі професійної підготовки (перепідготовки) кадрів.

Положення щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації рекомендується викласти у колективному договорі (угоді) окремим розділом «Рівність і недискримінація». 

Джерело: Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44591

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37532

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109872

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді