Виплати для ВПО: зміни з 1 березня

Дізнайтесь, які категорії мають право на продовження виплат

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняЗазнав змін Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 № 332. Їх передбачає постанова КМУ від 11.07.2023 № 709.

Які особливості виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням

Із 1 березня 2024 року допомогу отримуватимуть лише визначені категорії ВПО та лише протягом шести місяців.

  • Автоматично продовжаться виплати:
    • пенсіонерам, якщо станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
    • особам з інвалідністю I чи II групи (незалежно від розміру доходу);
    • дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи та інші хвороби;
    • дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, і особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняОхорона праці під час воєнного стану

Враховуйте, що допомога призначається саме за місяць, у якому особа звернулася за її наданням, тому радимо звернутися із заявою до ЦНАПу або органу соціального захисту населення.

  • Мають право на продовження виплати ще на шість місяців після того, як подадуть нову заяву:
    • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
    • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
    • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн).
  • Додаткову підтримку держава надає батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:
    • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
    • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах). 

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. 

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку. 

  • Продовжується на шість місяців допомога за заявою для осіб:
    • працездатного віку, що не працюють, але зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні чи такі, що шукають роботу. При цьому в сім’ї таких осіб є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
    • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

У всіх таких випадках допомогу отримуватимуть всі особи із числа ВПО у такій сім’ї. Умова: інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.

Заяви для призначення допомоги з березня 2024 року ВПО мають змогу подати протягом березня.

Розмір державної допомоги переселенцям не зміниться — 2 тис. грн, для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174593

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113796

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді