Виплати для ВПО: зміни з 1 березня

Дізнайтесь, які категорії мають право на продовження виплат

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняЗазнав змін Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 № 332. Їх передбачає постанова КМУ від 11.07.2023 № 709.

Які особливості виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням

Із 1 березня 2024 року допомогу отримуватимуть лише визначені категорії ВПО та лише протягом шести місяців.

  • Автоматично продовжаться виплати:
    • пенсіонерам, якщо станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
    • особам з інвалідністю I чи II групи (незалежно від розміру доходу);
    • дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи та інші хвороби;
    • дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, і особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняОхорона праці під час воєнного стану

Враховуйте, що допомога призначається саме за місяць, у якому особа звернулася за її наданням, тому радимо звернутися із заявою до ЦНАПу або органу соціального захисту населення.

  • Мають право на продовження виплати ще на шість місяців після того, як подадуть нову заяву:
    • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
    • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
    • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн).
  • Додаткову підтримку держава надає батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:
    • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
    • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах). 

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. 

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку. 

  • Продовжується на шість місяців допомога за заявою для осіб:
    • працездатного віку, що не працюють, але зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні чи такі, що шукають роботу. При цьому в сім’ї таких осіб є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
    • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

У всіх таких випадках допомогу отримуватимуть всі особи із числа ВПО у такій сім’ї. Умова: інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.

Заяви для призначення допомоги з березня 2024 року ВПО мають змогу подати протягом березня.

Розмір державної допомоги переселенцям не зміниться — 2 тис. грн, для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо навчання з охорони праці посадових осіб

Для досягнення безперервного та безпечного стану виробничого процесу роботодавцю потрібно організувати відповідне навчання з питань охорони праці посадових осіб, трудові обов’язки яких пов’язані з загальною організацією здійснення робіт на підприємстві.
15552

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
198655

Заповнюємо Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання

У статті ви знайдете бланк та приклад заповнення декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства та дізнаєтеся про порядок подання документа до відповідного дозвільного органу.
41043

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
37027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді