Виплати для ВПО: зміни з 1 березня

Дізнайтесь, які категорії мають право на продовження виплат

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняЗазнав змін Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 № 332. Їх передбачає постанова КМУ від 11.07.2023 № 709.

Які особливості виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням

Із 1 березня 2024 року допомогу отримуватимуть лише визначені категорії ВПО та лише протягом шести місяців.

 • Автоматично продовжаться виплати:
  • пенсіонерам, якщо станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • особам з інвалідністю I чи II групи (незалежно від розміру доходу);
  • дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи та інші хвороби;
  • дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, і особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Виплати для ВПО: зміни з 1 березняОхорона праці під час воєнного стану

Враховуйте, що допомога призначається саме за місяць, у якому особа звернулася за її наданням, тому радимо звернутися із заявою до ЦНАПу або органу соціального захисту населення.

 • Мають право на продовження виплати ще на шість місяців після того, як подадуть нову заяву:
  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн).
 • Додаткову підтримку держава надає батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:
  • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
  • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах). 

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. 

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку. 

 • Продовжується на шість місяців допомога за заявою для осіб:
  • працездатного віку, що не працюють, але зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні чи такі, що шукають роботу. При цьому в сім’ї таких осіб є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

У всіх таких випадках допомогу отримуватимуть всі особи із числа ВПО у такій сім’ї. Умова: інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.

Заяви для призначення допомоги з березня 2024 року ВПО мають змогу подати протягом березня.

Розмір державної допомоги переселенцям не зміниться — 2 тис. грн, для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
11473

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23250

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96383

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
42333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді