Причин для позапланових перевірок Держпраці може побільшати

У Раді зареєстрували законопроєкт про ще одну підставу для перевірок

Причин для позапланових перевірок Держпраці може побільшатиУ Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (законопроєкт № 11044).

Забезпечуємо здоровий психологічний клімат у колективі

Ініціатори законопроєкту просять дозволити під час дії воєнного стану проводити позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо вчинення мобінгу.

За 2023 рік до Держпраці та її територіальних органів надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу.

Причин для позапланових перевірок Держпраці може побільшатиПлан перевірок Держпраці на 2024 рік

Законопроєкт пропонує встановити, що у період дії воєнного стану центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, може здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю з питань:

  • додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ ;
  • виявлення неоформлених трудових відносин;
  • вчинення мобінгу;
  • законності припинення трудових договорів.

Перевірки стосуватимуться юридичних осіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичних осіб, які використовують найману працю.

Якщо парламентарі приймуть цей документ, то Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Слідкуйте за оновленнями Системи, щоб вчасно дізнаватися про важливу інформацію.

Джерело: Верховна Рада України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4853

Інструкція з охорони праці для працівника офісу

Щоб вберегти офісних працівників від можливих виробничих травм або професійних захворювань, розробіть та затвердьте інструкцію з охорони праці для працівника офісу. У статті ви знайдете зразок такої інструкції. За потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
27022

Наказ про призначення особи, відповідальної за аптечку на підприємстві

Роботодавець своїм наказом має призначити особу, відповідальну за придбання аптечки та формування її лікарськими засобами. Щоб правильно оформити документ, скористайтеся зразком від експерта.
7990

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19335

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді