Як почати опалювальний період в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Під час опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери, зокрема освіти, медицини, культури, громадського харчування, зростає ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж.


Початок опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Держпраці нагадує керівникам підприємств про необхідність дотримувати вимог охорони праці під час експлуатації котелень, газовикористовувального обладнання та нагрівальних електричних приладів.

Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію

Як запобігти аварійним ситуаціям:

  • не експлуатуйте прилади та обладнання з несправними засобами захисту й сигналізації;
  • не втручайтесь самовільно в конструкцію приладів і обладнання;
  • проводьте своєчасне технічне обслуговування;
  • не експлуатуйте машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки без технічного огляду чи експертного обстеження;
  • дотримуйте вимог нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних інструкцій під час експлуатації приладів і обладнання;
  • не допускайте до робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устатковання працівників, які не пройшли навчання з питань охорони праці, не мають відповідної групи з електробезпеки;
  • дотримуйте проєктних рішень щодо експлуатації систем димовідведення та вентиляції приміщень.

Ризики виникнення негативних ситуацій підвищуються, якщо в приміщеннях громадських будівель встановлені герметичні пластикові вікна й двері. Вони унеможливлюють вільний доступ повітря в приміщення, тому слід встановлювати додаткові вентиляційні системи.

Особливу увагу зверніть на експлуатацію теплових пунктів, в яких проводили реконструкцію: замінили газовикористовувальне обладнання на твердопаливні котли чи їх додатково встановили в тому ж приміщенні.

Як запобігти характерним порушенням:

  • не проводьте монтаж зазначеного обладнання без проєкту;
  • не експлуатуйте змонтоване обладнання без приєднання його до контуру захисного заземлення;
  • проводьте додаткові розрахунки систем повітрообміну;
  • розробіть додаткові інструкції з технічного обслуговування і ремонту такого обладнання, а також інструкцій з охорони праці під час його експлуатації;
  • допускайте працівників до обслуговування додатково змонтованого обладнання після того, як вони пройшли спеціальне навчання та інструктажі з питань охорони праці;
  • отримайте дозвіл на експлуатацію устатковання підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки, що передбачає стаття 21 Закону про охорону праці.

Джерело: Головне управління Держпраці в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді