Як почати опалювальний період в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Під час опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери, зокрема освіти, медицини, культури, громадського харчування, зростає ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж.


Початок опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Держпраці нагадує керівникам підприємств про необхідність дотримувати вимог охорони праці під час експлуатації котелень, газовикористовувального обладнання та нагрівальних електричних приладів.

Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію

Як запобігти аварійним ситуаціям:

  • не експлуатуйте прилади та обладнання з несправними засобами захисту й сигналізації;
  • не втручайтесь самовільно в конструкцію приладів і обладнання;
  • проводьте своєчасне технічне обслуговування;
  • не експлуатуйте машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки без технічного огляду чи експертного обстеження;
  • дотримуйте вимог нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних інструкцій під час експлуатації приладів і обладнання;
  • не допускайте до робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устатковання працівників, які не пройшли навчання з питань охорони праці, не мають відповідної групи з електробезпеки;
  • дотримуйте проєктних рішень щодо експлуатації систем димовідведення та вентиляції приміщень.

Ризики виникнення негативних ситуацій підвищуються, якщо в приміщеннях громадських будівель встановлені герметичні пластикові вікна й двері. Вони унеможливлюють вільний доступ повітря в приміщення, тому слід встановлювати додаткові вентиляційні системи.

Особливу увагу зверніть на експлуатацію теплових пунктів, в яких проводили реконструкцію: замінили газовикористовувальне обладнання на твердопаливні котли чи їх додатково встановили в тому ж приміщенні.

Як запобігти характерним порушенням:

  • не проводьте монтаж зазначеного обладнання без проєкту;
  • не експлуатуйте змонтоване обладнання без приєднання його до контуру захисного заземлення;
  • проводьте додаткові розрахунки систем повітрообміну;
  • розробіть додаткові інструкції з технічного обслуговування і ремонту такого обладнання, а також інструкцій з охорони праці під час його експлуатації;
  • допускайте працівників до обслуговування додатково змонтованого обладнання після того, як вони пройшли спеціальне навчання та інструктажі з питань охорони праці;
  • отримайте дозвіл на експлуатацію устатковання підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки, що передбачає стаття 21 Закону про охорону праці.

Джерело: Головне управління Держпраці в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96870

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
310

Наказ про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
25512

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
3325

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді