Як почати опалювальний період в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Під час опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери, зокрема освіти, медицини, культури, громадського харчування, зростає ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж.


Початок опалювального періоду в закладах соціально-культурної сфери без нещасних випадків та аварій

Держпраці нагадує керівникам підприємств про необхідність дотримувати вимог охорони праці під час експлуатації котелень, газовикористовувального обладнання та нагрівальних електричних приладів.

Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію

Як запобігти аварійним ситуаціям:

 • не експлуатуйте прилади та обладнання з несправними засобами захисту й сигналізації;
 • не втручайтесь самовільно в конструкцію приладів і обладнання;
 • проводьте своєчасне технічне обслуговування;
 • не експлуатуйте машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки без технічного огляду чи експертного обстеження;
 • дотримуйте вимог нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних інструкцій під час експлуатації приладів і обладнання;
 • не допускайте до робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устатковання працівників, які не пройшли навчання з питань охорони праці, не мають відповідної групи з електробезпеки;
 • дотримуйте проєктних рішень щодо експлуатації систем димовідведення та вентиляції приміщень.

Ризики виникнення негативних ситуацій підвищуються, якщо в приміщеннях громадських будівель встановлені герметичні пластикові вікна й двері. Вони унеможливлюють вільний доступ повітря в приміщення, тому слід встановлювати додаткові вентиляційні системи.

Особливу увагу зверніть на експлуатацію теплових пунктів, в яких проводили реконструкцію: замінили газовикористовувальне обладнання на твердопаливні котли чи їх додатково встановили в тому ж приміщенні.

Як запобігти характерним порушенням:

 • не проводьте монтаж зазначеного обладнання без проєкту;
 • не експлуатуйте змонтоване обладнання без приєднання його до контуру захисного заземлення;
 • проводьте додаткові розрахунки систем повітрообміну;
 • розробіть додаткові інструкції з технічного обслуговування і ремонту такого обладнання, а також інструкцій з охорони праці під час його експлуатації;
 • допускайте працівників до обслуговування додатково змонтованого обладнання після того, як вони пройшли спеціальне навчання та інструктажі з питань охорони праці;
 • отримайте дозвіл на експлуатацію устатковання підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки, що передбачає стаття 21 Закону про охорону праці.

Джерело: Головне управління Держпраці в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40310

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді