Як розробити програму первинного інструктажу з охорони праці

Первинний інструктаж проводиться до початку роботи працівника безпосередньо на робочому місці за спеціальною програмою. Які питання вона має включати?

Як розробити програму первинного інструктажу з охорони праці

Працівників, у тому числі посадових осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці, до роботи допускати заборонено. Як проводити інструктажі з охорони праці, зокрема і первинний інструктаж, регулює Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держгірпромнагляду від 26.01.2005 № 15.

Програма первинного інструктажу з охорони праці на підприємстві

Для проведення первинного інструктажу безпосередній керівник робіт розробляє відповідну програму. Вона не містить вимог безпеки під час виконання робіт та питання з надання домедичної допомоги.

Для розробки власної програми первинного інструктажу скористайтеся зразком програми первинного інструктажу з охорони праці, розробленим експертом.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді