Фонд соцстраху закликав берегти здоров’я працівників у спеку

Робота у спекотний час може призвести до перегрівання організму, сонячного або теплового удару

Фонд соцстраху закликав берегти здоров’я у спеку

Фонд соціального страхування України звернувся до керівників підприємств та організацій, попросивши їх вжити усіх необхідних заходів задля уникнення нещасних випадків під час виконання робіт у спеку.

У ФССУ зауважили, що перегрівання організму викликає головний біль, нудоту, втому, млявість, сонливість. А вони, своєю чергою, можуть спровокувати необережність при роботі з технікою, неуважне водіння автотранспортних засобів тощо.

Як зробити офіс комфортним улітку. Топ-10 ідей

Керівників закликали ретельніше планувати виробничі завдання для кожного працівника, а також забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо створення безпечних умов праці під час виконання робіт при дії високих температур навколишнього середовища, а саме:

  • забезпечити працівників спеціальним одягом відповідних розмірів та головними уборами – бажано з натуральних тканин;
  • не допускати до роботи працівників у хворобливому або втомленому стані;
  • доукомплектувати медичні аптечки та забезпечити ними робочі місця;
  • провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання домедичної допомоги у разі сонячного чи теплового удару;
  • за можливості не проводити роботи на відкритому повітрі при температурі повітря вище 37°С;
  • скласти розклад роботи так, щоб працівники регулярно відпочивали в охолоджуваних приміщеннях або у тіні. При виконанні важких робіт збільшувати перерви, регулювати графік роботи, зміщуючи час роботи у більш прохолодний період доби, додати кількість технологічних перерв;

  • зменшити фізичне навантаження працівників, за можливості механізувати виробничий процес або залучати додаткових робітників;
  • забезпечити працівників на робочих місцях охолодженою питною водою, вітамінізованими напоями (рекомендована температура — 10-15 ºС). При температурі повітря понад 30 ºС і виконанні робіт середньої тяжкості потрібно випивати одну склянку кожні 20 хвилин;
  • проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки;
  • проводити постійний моніторинг погодних умов і при їх погіршенні негайно вживати відповідних заходів для поліпшення умов праці тих, хто виконує роботи на відкритому повітрі.

Крім того, слід звернути увагу на організацію режиму праці в умовах спеки. Так, сумарна тривалість робіт при температурі більше 28 ºС не повинна перевищувати 4-5 год за зміну. Іноді необхідно змінити розпорядок та перенести години роботи на ранковий або вечірній час. Тривалість регламентованих перерв повинна становити не менш ніж 10% робочого часу на кожні 2 ºС перевищення температури. Під час таких перерв працівники повинні перебувати у приміщеннях з різницею температур повітря не більше 5 ºС, та не нижче +24…+25 С.

Роботодавцям також нагадали, що відпочинок працівників у полі дозволено тільки у спеціально відведених місцях, які обладнуються добре помітними віхами вдень і освітленими ліхтарями в темний період доби. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля або в копицях. Крім того, місця відпочинку рекомендовано облаштувати ємностями з питною водою та спеціальними навісами для захисту від сонця.

Працівникам, які отримали тепловий або сонячний удар, слід вчасно надати домедичну допомогу. Потрібно розстебнути постраждалому одяг, перенести в тінь та покласти з трохи піднятими ногами, на голову й на ділянку серця покласти холодний компрес, дати склянку холодного напою (краще чаю). При порушенні дихання потрібно зробити штучне дихання.

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді