У Держпраці розповіли про основні причини аварій та нещасних випадків під час весняно-польових робіт

У Держпраці назвали основні причини нещасних випадків під час аграрних робіт

З огляду на весняно-польові роботи та пожвавлення агропромислового виробництва у цей напружений етап річного циклу Державна служба з питань праці назвала основні причини аварій і нещасних випадків при проведенні весняно-польових робіт та під час експлуатації сільськогосподарської техніки.

Як організувати безпечні роботи у сільському господарстві

Зокрема, здебільшого проблеми виникають через:

  • технічну несправність тракторів і сільськогосподарських машин;
  • порушення технологічного процесу;
  • допуск працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою без проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • порушення виробничої і технологічної дисципліни;
  • відсутність медичних оглядів.

Також потрібно пам’ятати, що умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. Здебільшого польові роботи виконують на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це знижується контроль за безпекою працівників з боку адміністрації господарства. І, відповідно, у таких умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно-польових робіт призначаються:

  • у цілому по господарству — головний агроном, головний інженер;
  • по відділках, бригаді — керівник відділку, бригадири тракторних і польових бригад.

У Держпраці зауважили, що у березні — квітні сільськогосподарські підприємства виконують біля третини річного обсягу польових тракторних робіт і майже таку ж частку транспортних робіт. Водночас зростає і кількість зайнятих на ручних роботах працівників (порівняно із зимовими місяцями). Йдеться передусім про технологічне обслуговування і ремонт обладнання, а також про забезпечення роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів.

Все це і збільшує рівень травматизму, особливо у поєднанні з недотриманням правил техніки безпеки та охорони праці й неналежною організацією робіт.

Джерело: Управління Держпраці у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
130467

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
118954

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
93790

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26221

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді