У Держпраці розповіли про основні причини аварій та нещасних випадків під час весняно-польових робіт

У Держпраці назвали основні причини нещасних випадків під час аграрних робіт

З огляду на весняно-польові роботи та пожвавлення агропромислового виробництва у цей напружений етап річного циклу Державна служба з питань праці назвала основні причини аварій і нещасних випадків при проведенні весняно-польових робіт та під час експлуатації сільськогосподарської техніки.

Як організувати безпечні роботи у сільському господарстві

Зокрема, здебільшого проблеми виникають через:

  • технічну несправність тракторів і сільськогосподарських машин;
  • порушення технологічного процесу;
  • допуск працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою без проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • порушення виробничої і технологічної дисципліни;
  • відсутність медичних оглядів.

Також потрібно пам’ятати, що умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. Здебільшого польові роботи виконують на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це знижується контроль за безпекою працівників з боку адміністрації господарства. І, відповідно, у таких умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно-польових робіт призначаються:

  • у цілому по господарству — головний агроном, головний інженер;
  • по відділках, бригаді — керівник відділку, бригадири тракторних і польових бригад.

У Держпраці зауважили, що у березні — квітні сільськогосподарські підприємства виконують біля третини річного обсягу польових тракторних робіт і майже таку ж частку транспортних робіт. Водночас зростає і кількість зайнятих на ручних роботах працівників (порівняно із зимовими місяцями). Йдеться передусім про технологічне обслуговування і ремонт обладнання, а також про забезпечення роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів.

Все це і збільшує рівень травматизму, особливо у поєднанні з недотриманням правил техніки безпеки та охорони праці й неналежною організацією робіт.

Джерело: Управління Держпраці у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7692

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
80080

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
63222

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
131387

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді