У Держпраці розповіли про основні причини аварій та нещасних випадків під час весняно-польових робіт

У Держпраці назвали основні причини нещасних випадків під час аграрних робіт

З огляду на весняно-польові роботи та пожвавлення агропромислового виробництва у цей напружений етап річного циклу Державна служба з питань праці назвала основні причини аварій і нещасних випадків при проведенні весняно-польових робіт та під час експлуатації сільськогосподарської техніки.

Як організувати безпечні роботи у сільському господарстві

Зокрема, здебільшого проблеми виникають через:

  • технічну несправність тракторів і сільськогосподарських машин;
  • порушення технологічного процесу;
  • допуск працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою без проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • порушення виробничої і технологічної дисципліни;
  • відсутність медичних оглядів.

Також потрібно пам’ятати, що умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. Здебільшого польові роботи виконують на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це знижується контроль за безпекою працівників з боку адміністрації господарства. І, відповідно, у таких умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно-польових робіт призначаються:

  • у цілому по господарству — головний агроном, головний інженер;
  • по відділках, бригаді — керівник відділку, бригадири тракторних і польових бригад.

У Держпраці зауважили, що у березні — квітні сільськогосподарські підприємства виконують біля третини річного обсягу польових тракторних робіт і майже таку ж частку транспортних робіт. Водночас зростає і кількість зайнятих на ручних роботах працівників (порівняно із зимовими місяцями). Йдеться передусім про технологічне обслуговування і ремонт обладнання, а також про забезпечення роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів.

Все це і збільшує рівень травматизму, особливо у поєднанні з недотриманням правил техніки безпеки та охорони праці й неналежною організацією робіт.

Джерело: Управління Держпраці у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70343

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19841

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді