За порушення прав осіб з інвалідністю при працевлаштуванні можуть запровадити адмінвідповідальність

Законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді України
За порушення прав осіб з інвалідністю при працевлаштуванні можуть запровадити адмінвідповідальність

До парламенту внесли законопроєкт № 5421 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю».

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Цей документ пропонує закріпити відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій, ФОПів за відмову в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення або переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності.

Зокрема, до КУпАП планують додати нову статтю під номером 165-6 — «Порушення законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю». Вона передбачатиме накладання штрафу до 255 грн за такі дії:

  • відмову в укладенні трудового договору;
  • відмову в просуванні по службі;
  • звільнення;
  • переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності (за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або ж продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я особи з інвалідністю);
  • неподання звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • використання не за цільовим призначенням наданих з Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю дотацій, компенсацій, позик, відшкодування витрат на професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку осіб з інвалідністю, фінансової допомоги.

У разі повторного порушення розмір стягнення може зрости до 340 грн.

Проєкт закону спрямований до парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності та наданий для ознайомлення народним депутатам.

Зауважимо, згідно з Законом про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні, особи з інвалідністю мають право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом (з урахуванням індивідуальних програм реабілітації).

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді