До парламенту внесли законопроєкт № 5421 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю».
Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю
Цей документ пропонує закріпити відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій, ФОПів за відмову в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення або переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності.
Зокрема, до КУпАП планують додати нову статтю під номером 165-6 — «Порушення законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю». Вона передбачатиме накладання штрафу до 255 грн за такі дії:
- відмову в укладенні трудового договору;
- відмову в просуванні по службі;
- звільнення;
- переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності (за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або ж продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я особи з інвалідністю);
- неподання звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю;
- використання не за цільовим призначенням наданих з Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю дотацій, компенсацій, позик, відшкодування витрат на професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку осіб з інвалідністю, фінансової допомоги.
У разі повторного порушення розмір стягнення може зрости до 340 грн.
Проєкт закону спрямований до парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності та наданий для ознайомлення народним депутатам.
Зауважимо, згідно з Законом про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні, особи з інвалідністю мають право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом (з урахуванням індивідуальних програм реабілітації).
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН