Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Держпраці. У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду
Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Державною службою України з питань праці (Держпраці). У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду (постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 11.02.2016 № 76).
Відповідно до змін, Держпраці та її органи на місцях здійснюватимуть, зокрема:
- технічне регулювання безпеки праці у сфері виробництва та використання продукції виробничого призначення; безпеки промислового обладнання;
- технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- надання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин тощо.
Також Держпраці здійснюватиме державну політику у сфері гігієни праці та здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників (розпорядження КМУ від 11.02.2016 № 88-р).
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець