Зміни до постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці

Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Держпраці. У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду

Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Державною службою України з питань праці (Держпраці). У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду (постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 11.02.2016 № 76).

Відповідно до змін, Держпраці та її органи на місцях здійснюватимуть, зокрема:

  • технічне регулювання безпеки праці у сфері виробництва та використання продукції виробничого призначення; безпеки промислового обладнання;
  • технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • надання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин тощо.

Також Держпраці здійснюватиме державну політику у сфері гігієни праці та здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників (розпорядження КМУ від 11.02.2016 № 88-р).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді