Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Держпраці. У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду
Відповідно до розпорядження КМУ від 30.09.2015 № 1021-р повноваження і функції, які раніше здійснював ліквідований Держгірпромнагляд, офіційно закріплено за Державною службою України з питань праці (Держпраці). У зв’язку з цим уряд переглянув низку своїх постанов, які регулюють відносини у сфері охорони праці та державного гірничого нагляду (постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 11.02.2016 № 76).
Відповідно до змін, Держпраці та її органи на місцях здійснюватимуть, зокрема:
- технічне регулювання безпеки праці у сфері виробництва та використання продукції виробничого призначення; безпеки промислового обладнання;
- технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- надання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, будівництва і експлуатації підземних споруд та інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин тощо.
Також Держпраці здійснюватиме державну політику у сфері гігієни праці та здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників (розпорядження КМУ від 11.02.2016 № 88-р).
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.