Про додаткові заходи пожежної безпеки на підприємствах ПЕК

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10 липня 2015 року № 447 затверджено План додаткових організаційно-технічних заходів з пожежної безпеки на підприємствах паливно-енергетичного комплексу (ПЕК)

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10 липня 2015 року № 447 затверджено План додаткових організаційно-технічних заходів з пожежної безпеки на підприємствах паливно-енергетичного комплексу (далі – План).

Серед заходів пожежної безпеки Планом передбачені, зокрема, такі:

  • перевірити технічний стан баз і складів паливно-мастильних матеріалів, звернути увагу на стан території навколо них, особливо щодо захаращеності, неприбраного сміття, наявності сухостою;
  • привести у відповідність до вимог нормативних документів з пожежної безпеки місця зберігання вибухонебезпечних речовин, передусім щодо окремого утримання балонів з горючими газами та балонів з киснем у спеціально обладнаних негорючими матеріалами спорудах для захисту від сонячного проміння на відкритих майданчиках;
  • здійснити позапланові випробування систем виявлення і гасіння пожеж, пожежної техніки, внутрішнього й зовнішнього водогонів, утримувати у належному стані під’їзди до джерел водопостачання;
  • провести позапланову інвентаризацію наявних засобів пожежогасіння, перевірити комплектацію пожежних кран-комплектів, звернути увагу на наявність належного запасу піноутворювача, здійснити заміри рівня води в пожежних резервуарах;
  • перевірити стан утримання шляхів евакуації та евакуаційних виходів, наявність у визначених місцях планів евакуації, схем розміщення засобів пожежогасіння;
  • уточнити наявність необхідної кількості засобів індивідуального захисту, медичних аптечок й медичних засобів для надання домедичної допомоги;
  • організувати протипожежні тренування з гасіння можливих пожеж на базах та складах паливно-мастильних матеріалів;
  • провести позапланові протипожежні інструктажі з працівниками, які зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою;.
  • провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення виникнення лісових і торф’яних пожеж, горіння сухої трави, стерні чи очерету в охоронних зонах ліній електропередачі та нафто- і газопроводів.

Даний план розроблено з метою недопущення на об’єктах паливно-енергетичного комплексу випадків, подібних пожежі, що сталася 8 червня 2015 року на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт. Глеваха Васильківського району Київської області. 

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88339

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7729

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1809

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді