Про порядок утримання, обліку та перевірки стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж.

Утримання зазначених об’єктів загалом включає забезпечення вільного до них доступу, їх утеплення (за потреби) та очищення від сміття, снігу і льоду, забезпечення справного стану та покажчиками відповідно до встановлених правил і стандартів, а також ведення документації згідно з Журналом обліку перевірок джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Використовувати воду в будь-яких інших цілях з водних об’єктів, спеціально призначених для протипожежних потреб, заборонено.

Утримувачі об’єктів при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних із відключенням водопровідних мереж, на яких розміщені пожежні гідранти, мають за добу до початку їх проведення повідомити пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС.

Перевіряти протипожежні об’єкти їх утримувачі незалежно від форм власності зобов’язані не рідше двох разів на рік (квітень–травень, вересень–жовтень) із залученням (за їх письмовим зверненням) пожежників ДСНС.

Під час перевірки з пуском води складають Акт перевірки на водовіддачу та заповнюють Журнал обліку перевірок, а при виявленні поломок складають Акт виявлених несправностей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді