Про порядок утримання, обліку та перевірки стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж.

Утримання зазначених об’єктів загалом включає забезпечення вільного до них доступу, їх утеплення (за потреби) та очищення від сміття, снігу і льоду, забезпечення справного стану та покажчиками відповідно до встановлених правил і стандартів, а також ведення документації згідно з Журналом обліку перевірок джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Використовувати воду в будь-яких інших цілях з водних об’єктів, спеціально призначених для протипожежних потреб, заборонено.

Утримувачі об’єктів при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних із відключенням водопровідних мереж, на яких розміщені пожежні гідранти, мають за добу до початку їх проведення повідомити пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС.

Перевіряти протипожежні об’єкти їх утримувачі незалежно від форм власності зобов’язані не рідше двох разів на рік (квітень–травень, вересень–жовтень) із залученням (за їх письмовим зверненням) пожежників ДСНС.

Під час перевірки з пуском води складають Акт перевірки на водовіддачу та заповнюють Журнал обліку перевірок, а при виявленні поломок складають Акт виявлених несправностей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді