Про порядок утримання, обліку та перевірки стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж.

Утримання зазначених об’єктів загалом включає забезпечення вільного до них доступу, їх утеплення (за потреби) та очищення від сміття, снігу і льоду, забезпечення справного стану та покажчиками відповідно до встановлених правил і стандартів, а також ведення документації згідно з Журналом обліку перевірок джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Використовувати воду в будь-яких інших цілях з водних об’єктів, спеціально призначених для протипожежних потреб, заборонено.

Утримувачі об’єктів при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних із відключенням водопровідних мереж, на яких розміщені пожежні гідранти, мають за добу до початку їх проведення повідомити пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС.

Перевіряти протипожежні об’єкти їх утримувачі незалежно від форм власності зобов’язані не рідше двох разів на рік (квітень–травень, вересень–жовтень) із залученням (за їх письмовим зверненням) пожежників ДСНС.

Під час перевірки з пуском води складають Акт перевірки на водовіддачу та заповнюють Журнал обліку перевірок, а при виявленні поломок складають Акт виявлених несправностей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді