Про порядок утримання, обліку та перевірки стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж

Наказом МВС від 15.06.2015 № 696 затверджено Інструкцію про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, що є обов’язковою для виконання юридичними особами — власниками (користувачами, орендарями) пожежних гідрантів, природних і штучних пожежних водоймищ, градирних, водонапірних веж.

Утримання зазначених об’єктів загалом включає забезпечення вільного до них доступу, їх утеплення (за потреби) та очищення від сміття, снігу і льоду, забезпечення справного стану та покажчиками відповідно до встановлених правил і стандартів, а також ведення документації згідно з Журналом обліку перевірок джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Використовувати воду в будь-яких інших цілях з водних об’єктів, спеціально призначених для протипожежних потреб, заборонено.

Утримувачі об’єктів при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних із відключенням водопровідних мереж, на яких розміщені пожежні гідранти, мають за добу до початку їх проведення повідомити пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС.

Перевіряти протипожежні об’єкти їх утримувачі незалежно від форм власності зобов’язані не рідше двох разів на рік (квітень–травень, вересень–жовтень) із залученням (за їх письмовим зверненням) пожежників ДСНС.

Під час перевірки з пуском води складають Акт перевірки на водовіддачу та заповнюють Журнал обліку перевірок, а при виявленні поломок складають Акт виявлених несправностей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
625

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96973

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді