Держпраці ініціює проведення превентивних заходів безпеки під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування

Статистика свідчить, що за останні місяці зросла кількість нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств.

За попередніми даними, 11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції у м. Славянську Донецької області стався груповий нещасний випадок. У результаті отруїлися три особи, з яких одна — смертельно.

13 липня під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції у м. Золотоноша Черкаської області загинуло внаслідок утоплення три працівника.

Встановлено, що основними причинами виникнення нещасних випадків були:

  • неякісне навчання персоналу безпечним методам і прийомам виконання робіт;
  • незастосування засобів індивідуального захисту при їх наявності;
  • невиконання посадових обов’язків в частині утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційно-насосних станцій.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування:

  • створити на підприємствах відомчі комісії для проведення перевірки стану охорони праці і за результатами перевірок надати інформацію до територіальних органів Держпраці;
  • ініціювати на засіданнях Рад з питань безпеки життєдіяльності населення при ОДА розгляд питання щодо стану безпеки на підприємствах водо- каналізаційного господарства;
  • розглянути зазначені питання під час проведення тематичних нарад, семінарів згідно з Планом превентивних заходів з попередження виробничого травматизму під час виконання робіт, пов’язаних з весняно-літнім періодом 2015 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді