Держпраці ініціює проведення превентивних заходів безпеки під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування

Статистика свідчить, що за останні місяці зросла кількість нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств.

За попередніми даними, 11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції у м. Славянську Донецької області стався груповий нещасний випадок. У результаті отруїлися три особи, з яких одна — смертельно.

13 липня під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції у м. Золотоноша Черкаської області загинуло внаслідок утоплення три працівника.

Встановлено, що основними причинами виникнення нещасних випадків були:

  • неякісне навчання персоналу безпечним методам і прийомам виконання робіт;
  • незастосування засобів індивідуального захисту при їх наявності;
  • невиконання посадових обов’язків в частині утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційно-насосних станцій.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування:

  • створити на підприємствах відомчі комісії для проведення перевірки стану охорони праці і за результатами перевірок надати інформацію до територіальних органів Держпраці;
  • ініціювати на засіданнях Рад з питань безпеки життєдіяльності населення при ОДА розгляд питання щодо стану безпеки на підприємствах водо- каналізаційного господарства;
  • розглянути зазначені питання під час проведення тематичних нарад, семінарів згідно з Планом превентивних заходів з попередження виробничого травматизму під час виконання робіт, пов’язаних з весняно-літнім періодом 2015 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді