Держпраці ініціює проведення превентивних заходів безпеки під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування

Статистика свідчить, що за останні місяці зросла кількість нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств.

За попередніми даними, 11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції у м. Славянську Донецької області стався груповий нещасний випадок. У результаті отруїлися три особи, з яких одна — смертельно.

13 липня під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції у м. Золотоноша Черкаської області загинуло внаслідок утоплення три працівника.

Встановлено, що основними причинами виникнення нещасних випадків були:

  • неякісне навчання персоналу безпечним методам і прийомам виконання робіт;
  • незастосування засобів індивідуального захисту при їх наявності;
  • невиконання посадових обов’язків в частині утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційно-насосних станцій.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування:

  • створити на підприємствах відомчі комісії для проведення перевірки стану охорони праці і за результатами перевірок надати інформацію до територіальних органів Держпраці;
  • ініціювати на засіданнях Рад з питань безпеки життєдіяльності населення при ОДА розгляд питання щодо стану безпеки на підприємствах водо- каналізаційного господарства;
  • розглянути зазначені питання під час проведення тематичних нарад, семінарів згідно з Планом превентивних заходів з попередження виробничого травматизму під час виконання робіт, пов’язаних з весняно-літнім періодом 2015 року.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88337

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7729

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1809

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді