Актуальні питання з охорони праці у розділі «Відкриті публікації»

Серед останніх відкритих публікацій — відповіді на проблемні запитання. Чи правомірно відносити до витрат на охорону праці технічний огляд, опосвідчення, діагностику технологічного обладнання? Який порядок допуску на територію діючого підприємства підрядника, який залучається до проведення робіт в електроустановках підприємства?

У своїй практиці спеціаліст з охорони праці постійно зустрічається з проблемними ситуаціями, які потребують конкретного вирішення. Крім того, усі заходи мають відповідати нормам чинного законодавства. Наприклад, ситуація: до проведення робіт в електроустановках підприємства потрібно залучити підрядника. Постає питання: який порядок допуску на територію діючого підприємства підрядника та які документи потрібно для цього оформити? Або: нормативно-правовими актами з охорони праці на підприємстві передбачені такі роботи як технічний огляд, опосвідчення, діагностика основних фондів діючого технологічного обладнання. Чи правомірно відносити витрати на ці роботи до витрат на охорону праці?

Відповіді експертів на різні проблемні запитання можна прочитати на сторінках журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» у постійній рубриці «Запитання — відповідь». Але є ще один важливий момент! Ці та інші матеріали можуть з’явитися на нашому порталі у розділі «Відкриті публікації», де їх також можна прочитати у повному обсязі.

Так, серед останніх відкритих публікацій — відповіді на проблемні запитання, зазначені вище, а саме:

Нагадуємо, що відкрити повний зміст публікації можуть лише зареєстровані користувачі порталу. Тому якщо ви ще не зареєстровані, це можна зробити ТУТ за одну хвилину просто зараз! Якщо ж ви вже зареєстровані, не забувайте авторизуватись!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді