Потерпілих на виробництві мають забезпечити належним видом догляду

UA RU
Забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання необхідним видом догляду — один із напрямів діяльності Фонду соціального страхування України. Це, зокрема, можуть бути такі види догляду: спеціальний медичний, постійний сторонній та побутовий.

Умови забезпечення потерпілих осіб належним доглядом визначені у Положенні про організацію, забезпечення та фінансування видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженому постановою правління Фонду соціального страхування України від 03.11.2011 № 41.

Потребу потерпілих в одному з видів догляду визначають медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Якщо МСЕК встановлено, що потерпілий потребує кількох видів допомоги, оплата проводиться за кожним її видом окремо.

Для взяття на облік для забезпечення необхідними видом догляду потерпілі на виробництві подають до органів Фонду (за місцем зберігання справ про страхові виплати) такі документи:

  • заяву про забезпечення необхідним видом догляду;
  • висновок МСЕК про потребу потерпілого в певному виді догляду;
  • індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю (за наявності).

З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

У разі призначення потерпілому МСЕК спеціального медичного догляду орган Фонду не пізніше п’яти робочих днів звертається до лікарсько-консультативної комісії з метою визначення переліку необхідних спеціальних медичних і санітарних процедур, медичних маніпуляцій.

Датою взяття на облік потерпілого вважається дата подання заяви разом з усіма документами, про що робиться позначка у журналі.

Якщо потерпілий одночасно має право на забезпечення необхідним видом догляду згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХIV та іншими нормативно-правовими актами, йому надається право вибору однієї з підстав.

Фінансування витрат на необхідний догляд (догляди) за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншим (на місяць) від:

  • розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на спеціальний медичний догляд;
  • половини розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на постійний сторонній догляд;
  • чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на побутове обслуговування.

Джерело: Вовчанське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області

Які посади може обіймати працівник з інвалідністю Щоб уникнути штрафу, скористайтеся калькулятором розрахунку квоти інвалідів.

(користуйтеся смугою прокручування, щоб побачити вікна для вводу даних)

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70344

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19841

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді