Попередити — значить запобігти: профілактика виробничого травматизму

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці.

Фахівці Фонду зазначають, що на підприємствах, де не створено служби охорони праці, у більшості випадків ніхто не займається навчанням та перевіркою знань з питань охорони праці, проведенням інструктажів, або це зводиться до формального збирання підписів. І це часто призводить до нещасних випадків, професійних захворювань.

Однією із проблем охорони праці сьогодення є відсутність інженерів з охорони праці, особливо на сільгосппідприємствах, що здебільшого мотивується фінансовою неспроможністю їх утримання. Та коли трапляється нещасний випадок, звинувачення завжди лягають на плечі постраждалого працівника. В багатьох ситуаціях такі випадки можна було б попередити.

Чимало нещасних випадків трапляється й через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність працівника.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, роботодавцям необхідно не тільки створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а й не допускати порушень технологічного процесу та здійснювати суворий контроль за виконанням виробничої дисципліни та правил безпеки. Необхідно проводити відповідну роботу для виховання у працюючих психології безпечної праці, щоб вони оцінювали кожний крок і кожну дію з точки зору її безпечного виконання.

Читайте на порталі

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
652

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді