Попередити — значить запобігти: профілактика виробничого травматизму

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці.

Фахівці Фонду зазначають, що на підприємствах, де не створено служби охорони праці, у більшості випадків ніхто не займається навчанням та перевіркою знань з питань охорони праці, проведенням інструктажів, або це зводиться до формального збирання підписів. І це часто призводить до нещасних випадків, професійних захворювань.

Однією із проблем охорони праці сьогодення є відсутність інженерів з охорони праці, особливо на сільгосппідприємствах, що здебільшого мотивується фінансовою неспроможністю їх утримання. Та коли трапляється нещасний випадок, звинувачення завжди лягають на плечі постраждалого працівника. В багатьох ситуаціях такі випадки можна було б попередити.

Чимало нещасних випадків трапляється й через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність працівника.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, роботодавцям необхідно не тільки створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а й не допускати порушень технологічного процесу та здійснювати суворий контроль за виконанням виробничої дисципліни та правил безпеки. Необхідно проводити відповідну роботу для виховання у працюючих психології безпечної праці, щоб вони оцінювали кожний крок і кожну дію з точки зору її безпечного виконання.

Читайте на порталі

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді