Якщо з працівником стався нещасний випадок, безпосередній керівник робіт зобов’язаний терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу і негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.
Також важливо зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування такими, якими вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків та порушення виробничих процесів), а також вжити заходів, щоб запобігти подібним нещасним випадкам.
Після того, як роботодавець отримав повідомлення про нещасний випадок, він зобов’язаний протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менше ніж три особи й організувати розслідування.
Хто має входити до складу такої комісії та які повноваження та обов’язки вона має, читайте у Довіднику.
Серед іншого комісія з розслідування нещасного випадку протягом трьох робочих днів із моменту утворення зобов’язана скласти у п’яти примірниках акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, за формою Н-1 і передати їх роботодавцю для затвердження.
Про дії роботодавця після отримання примірників затверджених актів за формою Н-5 і Н-1, а також про те, як розслідувати груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком ви дізнаєтеся зі статті Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій
Розслідування нещасних випадків
- Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві
- Практика розслідування нещасних випадків внаслідок ДТП
- Комісія з розслідування нещасного випадку
- Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру
- Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5
- Акт Н-1 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом