З’явився алгоритм розслідування нещасних випадків

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, діяти потрібно швидко і безпомилково. Однак не всі знають, яким має бути алгоритм дій при розслідуванні. Радимо ознайомитися з ним заздалегідь і уникнути негативних наслідків у майбутньому.

Якщо з працівником стався нещасний випадок, безпосередній керівник робіт зобов’язаний терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу і негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.

З’явився алгоритм розслідування нещасних випадків Якими мають бути дії роботодавця після отримання повідомлення про нещасний випадок

Також важливо зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування такими, якими вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків та порушення виробничих процесів), а також вжити заходів, щоб запобігти подібним нещасним випадкам.

Після того, як роботодавець отримав повідомлення про нещасний випадок, він зобов’язаний протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менше ніж три особи й організувати розслідування.

З’явився алгоритм розслідування нещасних випадків Хто має входити до складу такої комісії та які повноваження та обов’язки вона має, читайте у Довіднику.

Серед іншого комісія з розслідування нещасного випадку протягом трьох робочих днів із моменту утворення зобов’язана скласти у п’яти примірниках акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, за формою Н-1 і передати їх роботодавцю для затвердження.

Про дії роботодавця після отримання примірників затверджених актів за формою Н-5 і Н-1, а також про те, як розслідувати груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком ви дізнаєтеся зі статті Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
62114

Соціальне страхування від нещасних випадків

Дізнайтеся про новації у сфері соціального страхування: хто здійснює страхові виплати, який розмір і строки цих виплат, хто ухвалює рішення про призначення допомоги та як виплачувати допомогу потерпілим на виробництві.
12005

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
126944

Зразок наказу про продовження строку розслідування нещасного випадку

Розслідувати нещасний випадок у встановлений строк вдається не завжди: іноді це неможливо з об'єктивних причин. У такій ситуації необхідно продовжити строк розслідування відповідно до законодавства.
350

Журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві

Нещасні випадки, які сталися на виробництві, роботодавець повинен внести у журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві. Скачайте бланк такого журналу, чинний у 2024 році, та дізнайтеся, як правильно його заповнювати.
16303

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді