Мінсоцполітики визначило, як роботодавці мають звітувати про працевлаштування осіб передпенсійного віку

Потреба у визначенні такої процедури з’явилася після запровадження з 2018 року обов'язку для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб забезпечити квоту із працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Мінсоцполітики повторно представило для громадського обговорення проект змін до «Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271.

Зміни повязані із появою із 2018 року обов’язку для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб забезпечити квоту у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.

Як проявляється дискримінація на ринку праці Дізнайтеся більше про вимоги до працевлаштування осіб передпенсійного віку діятимуть у 2018 році

Тож проектом наказу визначено процедуру надання підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

В оновленій формі інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік, потрібно зазначати:

  • у рядку 05 середньооблікову чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону залишилося 10 і менше років.
  • у рядку 06 чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.

Мінсоцполітики визначило, як роботодавці мають звітувати про працевлаштування осіб передпенсійного віку Корисний сервіс для Вас:

Калькулятор стажу

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44605

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37567

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
110158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді