Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди

Під час поїздки на автомобілі підприємства на семінар із охорони праці спеціаліст із охорони праці через власну неуважність став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждав автомобіль іншого водія. Хто ж платитиме за ремонт автомобіля?

За загальним правилом саме роботодавець несе відповідальність за шкоду, яку завдав працівник. Це передбачаено у ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, в якій зокрема вказано, що юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Згадане правило про відповідальність роботодавця за дії його працівника стосується й випадків відшкодування моральної шкоди (п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» від 31.03.1995 № 4).

Після того, як підприємство відшкодує потерпілому шкоду, завдану працівником, воно отримує право зворотної вимоги (регресу) до свого працівника. Однак існують випадки, коли на працівників не можна покласти матеріальну відповідальність.

Особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом (ч. 1 ст. 1191 ЦК).

Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди Чи знаєте ви, як визначають розмір шкоди та в які способи її стягують?

Трапляється так, що роботодавець компенсує потерпілому суму в рази більшу за ту, яку згодом у порядку регресу матиме право стягти з працівника. Це обумовлено тим, що є певні обмеження на суму, яку можна стягнути з працівника.

Детальніше про це, а також про те, в яких випадках працівники несуть повну матеріальну відповідальність, ви можете дізнатися зі статті Покарання гривнею, або Як і коли спеціаліст із охорони праці нестиме матеріальну відповідальність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
79354

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19670

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді