Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди

Під час поїздки на автомобілі підприємства на семінар із охорони праці спеціаліст із охорони праці через власну неуважність став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждав автомобіль іншого водія. Хто ж платитиме за ремонт автомобіля?

За загальним правилом саме роботодавець несе відповідальність за шкоду, яку завдав працівник. Це передбачаено у ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, в якій зокрема вказано, що юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Згадане правило про відповідальність роботодавця за дії його працівника стосується й випадків відшкодування моральної шкоди (п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» від 31.03.1995 № 4).

Після того, як підприємство відшкодує потерпілому шкоду, завдану працівником, воно отримує право зворотної вимоги (регресу) до свого працівника. Однак існують випадки, коли на працівників не можна покласти матеріальну відповідальність.

Особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом (ч. 1 ст. 1191 ЦК).

Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди Чи знаєте ви, як визначають розмір шкоди та в які способи її стягують?

Трапляється так, що роботодавець компенсує потерпілому суму в рази більшу за ту, яку згодом у порядку регресу матиме право стягти з працівника. Це обумовлено тим, що є певні обмеження на суму, яку можна стягнути з працівника.

Детальніше про це, а також про те, в яких випадках працівники несуть повну матеріальну відповідальність, ви можете дізнатися зі статті Покарання гривнею, або Як і коли спеціаліст із охорони праці нестиме матеріальну відповідальність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68949

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91541

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9913

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24468

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді