Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки

Набув чинності наказ Мінсоцполітики від 29 травня 2018 року № 785 «Про внесення змін до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки».

Мінсоцполітики наказом від 29.05.2018 № 785 внесло зміни до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки (затверджений наказом Держгірпромнагляду від 20.12.2006 № 16). Документ набув чинності 21 серпня 2018 року.

Порядок визначає процедуру атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки Де проводять підготовку? Які документи потрібно подавати до навчального закладу? Відповіді на ці та інші питання дає експерт у статті «Як стати технічним експертом із промислової безпеки».

Експерт технічний із промислової безпеки — атестований фахівець, який має підготовку з питань проведення технічних оглядів та/або експертних обстежень та отримав право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження.

Пройти підготовку на експертів технічних із промислової безпеки можуть особи, які мають ступінь вищої освіти магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) за спеціальністю технічного спрямування та працювали на посадах відповідного технічного профілю не менше трьох років. Однак не достатньо пройти підготовку – потрібно ще й скласти іспит, набравши певну кількість балів.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпекиЗверніть увагу! Експерт технічний із промислової безпеки повинен проходити періодичне підвищення кваліфікації, за результатами якого він отримує свідоцтво (сертифікат) про підвищення кваліфікації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105444

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25885

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73647

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29395

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді