Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки

Набув чинності наказ Мінсоцполітики від 29 травня 2018 року № 785 «Про внесення змін до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки».

Мінсоцполітики наказом від 29.05.2018 № 785 внесло зміни до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки (затверджений наказом Держгірпромнагляду від 20.12.2006 № 16). Документ набув чинності 21 серпня 2018 року.

Порядок визначає процедуру атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки Де проводять підготовку? Які документи потрібно подавати до навчального закладу? Відповіді на ці та інші питання дає експерт у статті «Як стати технічним експертом із промислової безпеки».

Експерт технічний із промислової безпеки — атестований фахівець, який має підготовку з питань проведення технічних оглядів та/або експертних обстежень та отримав право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження.

Пройти підготовку на експертів технічних із промислової безпеки можуть особи, які мають ступінь вищої освіти магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) за спеціальністю технічного спрямування та працювали на посадах відповідного технічного профілю не менше трьох років. Однак не достатньо пройти підготовку – потрібно ще й скласти іспит, набравши певну кількість балів.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпекиЗверніть увагу! Експерт технічний із промислової безпеки повинен проходити періодичне підвищення кваліфікації, за результатами якого він отримує свідоцтво (сертифікат) про підвищення кваліфікації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11725

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23076

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
294

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31310

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді