Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки

Набув чинності наказ Мінсоцполітики від 29 травня 2018 року № 785 «Про внесення змін до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки».

Мінсоцполітики наказом від 29.05.2018 № 785 внесло зміни до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки (затверджений наказом Держгірпромнагляду від 20.12.2006 № 16). Документ набув чинності 21 серпня 2018 року.

Порядок визначає процедуру атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпеки Де проводять підготовку? Які документи потрібно подавати до навчального закладу? Відповіді на ці та інші питання дає експерт у статті «Як стати технічним експертом із промислової безпеки».

Експерт технічний із промислової безпеки — атестований фахівець, який має підготовку з питань проведення технічних оглядів та/або експертних обстежень та отримав право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження.

Пройти підготовку на експертів технічних із промислової безпеки можуть особи, які мають ступінь вищої освіти магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) за спеціальністю технічного спрямування та працювали на посадах відповідного технічного профілю не менше трьох років. Однак не достатньо пройти підготовку – потрібно ще й скласти іспит, набравши певну кількість балів.

Змінилася процедура видачі посвідчень експертам з промислової безпекиЗверніть увагу! Експерт технічний із промислової безпеки повинен проходити періодичне підвищення кваліфікації, за результатами якого він отримує свідоцтво (сертифікат) про підвищення кваліфікації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді