Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки

ДСНС відзвітувала про результати позапланових перевірок стану техногенної та пожежної безпеки у торгово-розважальних закладах, освітніх і дошкільних дитячих закладах і установах охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням.

Кабмін протокольним рішенням від 28.03.2018 доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій перевірити торгово-розважальні заклади, освітні і дошкільні дитячі заклади і установ охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням.


Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки пройшли в 33392 закладах, з них:
  • в 26739 навчальних закладах;
  • 1829 установах охорони здоров'я;
  • 4824 торгових підприємствах і дозвіллєвих закладах.
Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки Важливо знати, яким має бути порядок дій у разі виникнення пожежі

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 32683 керівника установ і відповідальних посадових осіб. В адміністративні суди подана 891 позовна заява на призупинення експлуатації об'єктів.

При перевірках ТРЦ і подібних закладів виявилося:

Приблизно така ж структура порушень і в освітніх установах, але абсолютні цифри значно більше, тому що і об'єктів, що перевірялися, було більше. Для прикладу: в 16655 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, 2305 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, в 1420 – необхідно перепланувати шляхи евакуації. Мало відрізняється cитуація і в закладах охорони здоров'я.

Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки Дізнайтеся, чи потрібно на підприємстві обов’язково вводити до штатного розпису посаду інженера з пожежної безпеки

Що з цим робити? Посадові особи ДСНС направили до органів влади і місцевого самоврядування 3361 лист про стан протипожежного захисту перевірених установ. Для розгляду та прийняття рішень комісіям з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій всіх рівнів передано 734 повідомлення. Керівникам перевірених об'єктів видані акти, з ними можна ознайомитися також на веб-сайтах територіальних органів ДСНС. Кошти для проведення необхідних робіт повинні виділити місцеві бюджети або власники об'єктів, які перебувають у приватній власності.


Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
22675

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Зі статті ви дізнаєтеся, кого призначити відповідальним за пожежну безпеку на підприємстві, що має знати та вміти така особа, які завдання та функції повинна виконувати особа, відповідальна за пожежну безпеку на підприємстві.
55140

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7028

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді