Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки

ДСНС відзвітувала про результати позапланових перевірок стану техногенної та пожежної безпеки у торгово-розважальних закладах, освітніх і дошкільних дитячих закладах і установах охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням.

Кабмін протокольним рішенням від 28.03.2018 доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій перевірити торгово-розважальні заклади, освітні і дошкільні дитячі заклади і установ охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням.


Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки пройшли в 33392 закладах, з них:
  • в 26739 навчальних закладах;
  • 1829 установах охорони здоров'я;
  • 4824 торгових підприємствах і дозвіллєвих закладах.
Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки Важливо знати, яким має бути порядок дій у разі виникнення пожежі

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 32683 керівника установ і відповідальних посадових осіб. В адміністративні суди подана 891 позовна заява на призупинення експлуатації об'єктів.

При перевірках ТРЦ і подібних закладів виявилося:

Приблизно така ж структура порушень і в освітніх установах, але абсолютні цифри значно більше, тому що і об'єктів, що перевірялися, було більше. Для прикладу: в 16655 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, 2305 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, в 1420 – необхідно перепланувати шляхи евакуації. Мало відрізняється cитуація і в закладах охорони здоров'я.

Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки Дізнайтеся, чи потрібно на підприємстві обов’язково вводити до штатного розпису посаду інженера з пожежної безпеки

Що з цим робити? Посадові особи ДСНС направили до органів влади і місцевого самоврядування 3361 лист про стан протипожежного захисту перевірених установ. Для розгляду та прийняття рішень комісіям з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій всіх рівнів передано 734 повідомлення. Керівникам перевірених об'єктів видані акти, з ними можна ознайомитися також на веб-сайтах територіальних органів ДСНС. Кошти для проведення необхідних робіт повинні виділити місцеві бюджети або власники об'єктів, які перебувають у приватній власності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79396

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді