Порушення державних будівельних норм можна офіційно узгодити

Мінрегіон затвердив порядок узгодження відхилень від державних будівельних норм. Практика таких погоджень існувала завжди, дозвол отримували на індивідуальній основі і кулуарно. Тепер же зроблена спроба вивести процес з тіні.

Порядок погодження Мінрегіоном обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами затверджений наказом Мінрегіону від 19.04.2018 № 97 (далі – Порядок).

Порядок розроблений у співпраці з фахівцями Реанімаційного пакету реформ, Офісу ефективного регулювання (BRDO), Міжнародної міжурядової організації з розвитку права (IDLO), урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» та іншими організаціями.

Скачати Порядок узгодження відхилень від державних будівельних норм

У Мінрегіоні почали розгляд звернень щодо порушень будівельних норм

На сайті Мінрегіону вже розміщена інформація про 26 звернень, що надійшли з початку цього року. Днями відбулося перше засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради міністерства, яка і повинна розглядати подібні звернення.

Мінрегіон також розробив проект переліку норм, у відхиленнях від яких будуть відразу відмовляти. Передусім це стосується питань безпеки людей, наприклад:

  • зменшення санітарних розривів та протипожежних відстаней від АЗС до найближчих будинків, споруд та інженерних мереж;
  • розміщення АЗС на житлових і пішохідних вулицях, внутрішньоквартальних проїздах, в зонах відпочинку і на прибережних смугах;
  • зменшення кількості аварійних виходів на автомобільних стоянках;
  • зменшення вогнестійкості будівель і їх конструкцій тощо.
Зараз цей перелік узгоджується з причетними міністерствами і відомствами.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7598

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
311

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25326

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді