Фізособи-підприємці мають право на компенсацію за мобілізованих працівників

Фізособи-підприємці зобов’язані виплачувати працівникам, що перебувають із ними в трудових відносинах, середній заробіток за період їх перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації, на особливий період, та мають право на отримання компенсації цих виплат з держбюджету

Фізособи-підприємці зобов’язані виплачувати працівникам, що перебувають із ними в трудових відносинах, середній заробіток за період їх перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації, на особливий період, та мають право на отримання компенсації цих виплат з держбюджету. Тобто, на ФОП поширюється дія Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105 (далі — Постанова № 105). Це зазначено в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2015 № 739/716/15-а.

Положення статті 119 КЗпП, якими встановлено гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків, не містять жодних застережень щодо непоширення цих гарантій на працівників, які працюють у ФОП за трудовими договорами. Тож і на мобілізованих працівників ФОП поширюються гарантії, передбачені частиною 3 статті 119 КЗпП, щодо компенсації з бюджету середнього заробітку.

Постанова № 105 — підзаконний нормативно-правовий акт, прийнятий на основі і на виконання приписів статті 119 КЗпП. Тому її зміст не може суперечити змісту КЗпП, що має вищу юридичну силу, зокрема й щодо дії за колом осіб, на яких він поширюється. Та й у самій постанові немає застережень про її непоширення на ФОП та осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах.

ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді