Змінено перелік держорганів, які здійснюють нормування в будівництві

Міністерство оборони виключено з Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві.

Уряд привів свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог законодавства України. Зокрема, до вимог Закону України від 13 квітня 2017 р. № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

Внесено зміни до таких постанов Кабміну:

  • «Про затвердження переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві» від 24 лютого 2010 р. № 197 (далі – Перелік);
  • «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» від 16 грудня 2015 р. № 1052.

Так, розширено повноваження МВС щодо нормування в будівництві у сферах цивільного захисту, зокрема, щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Міністерство оборони виключено з Переліку. Тепер відомство не уповноважене здійснювати нормування в будівництві в сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту (цивільної оборони), ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

ДСНЗ здійснює заходи щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, готує пропозиції щодо зарахування населених пунктів та об’єктів національної економіки до груп (категорій) цивільного захисту.

Документ скасовує обов’язок ДСНЗ надавати на запити замовників вихідні дані та вимоги, необхідні для розробки і планування таких заходів.

Також встановлено, що ДСНЗ у разі звернення фізичних чи юридичних осіб надає інформацію щодо цивільного захисту, зокрема, спрямовану на впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Відповідна постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 р. № 197 і від 16 грудня 2015 р. № 1052 від 21 березня 2018 р. № 198» набуде чинності після опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді