Змінено перелік держорганів, які здійснюють нормування в будівництві

Міністерство оборони виключено з Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві.

Уряд привів свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог законодавства України. Зокрема, до вимог Закону України від 13 квітня 2017 р. № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

Внесено зміни до таких постанов Кабміну:

  • «Про затвердження переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві» від 24 лютого 2010 р. № 197 (далі – Перелік);
  • «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» від 16 грудня 2015 р. № 1052.

Так, розширено повноваження МВС щодо нормування в будівництві у сферах цивільного захисту, зокрема, щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Міністерство оборони виключено з Переліку. Тепер відомство не уповноважене здійснювати нормування в будівництві в сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту (цивільної оборони), ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

ДСНЗ здійснює заходи щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, готує пропозиції щодо зарахування населених пунктів та об’єктів національної економіки до груп (категорій) цивільного захисту.

Документ скасовує обов’язок ДСНЗ надавати на запити замовників вихідні дані та вимоги, необхідні для розробки і планування таких заходів.

Також встановлено, що ДСНЗ у разі звернення фізичних чи юридичних осіб надає інформацію щодо цивільного захисту, зокрема, спрямовану на впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Відповідна постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 р. № 197 і від 16 грудня 2015 р. № 1052 від 21 березня 2018 р. № 198» набуде чинності після опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді