Змінено перелік держорганів, які здійснюють нормування в будівництві

Міністерство оборони виключено з Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві.

Уряд привів свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог законодавства України. Зокрема, до вимог Закону України від 13 квітня 2017 р. № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

Внесено зміни до таких постанов Кабміну:

  • «Про затвердження переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві» від 24 лютого 2010 р. № 197 (далі – Перелік);
  • «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» від 16 грудня 2015 р. № 1052.

Так, розширено повноваження МВС щодо нормування в будівництві у сферах цивільного захисту, зокрема, щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Міністерство оборони виключено з Переліку. Тепер відомство не уповноважене здійснювати нормування в будівництві в сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту (цивільної оборони), ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

ДСНЗ здійснює заходи щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, готує пропозиції щодо зарахування населених пунктів та об’єктів національної економіки до груп (категорій) цивільного захисту.

Документ скасовує обов’язок ДСНЗ надавати на запити замовників вихідні дані та вимоги, необхідні для розробки і планування таких заходів.

Також встановлено, що ДСНЗ у разі звернення фізичних чи юридичних осіб надає інформацію щодо цивільного захисту, зокрема, спрямовану на впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Відповідна постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 р. № 197 і від 16 грудня 2015 р. № 1052 від 21 березня 2018 р. № 198» набуде чинності після опублікування.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59898