Змінено перелік держорганів, які здійснюють нормування в будівництві

Міністерство оборони виключено з Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві.

Уряд привів свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог законодавства України. Зокрема, до вимог Закону України від 13 квітня 2017 р. № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

Внесено зміни до таких постанов Кабміну:

  • «Про затвердження переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві» від 24 лютого 2010 р. № 197 (далі – Перелік);
  • «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» від 16 грудня 2015 р. № 1052.

Так, розширено повноваження МВС щодо нормування в будівництві у сферах цивільного захисту, зокрема, щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Міністерство оборони виключено з Переліку. Тепер відомство не уповноважене здійснювати нормування в будівництві в сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту (цивільної оборони), ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

ДСНЗ здійснює заходи щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, готує пропозиції щодо зарахування населених пунктів та об’єктів національної економіки до груп (категорій) цивільного захисту.

Документ скасовує обов’язок ДСНЗ надавати на запити замовників вихідні дані та вимоги, необхідні для розробки і планування таких заходів.

Також встановлено, що ДСНЗ у разі звернення фізичних чи юридичних осіб надає інформацію щодо цивільного захисту, зокрема, спрямовану на впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

Відповідна постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 р. № 197 і від 16 грудня 2015 р. № 1052 від 21 березня 2018 р. № 198» набуде чинності після опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32674

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді