З 23 березня почав діяти наказ Мінсоцполітики № 2009 від 21.12.2017, яким актуалізовані Правила охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.
Зокрема, уточнено вимоги до керівників гірничих підприємств, а також до водіїв технологічного транспорту. Крім того, введена заборона на допуск до виконання робіт осіб, які не пройшли навчання та інструктаж з питань безпеки праці.
Читайте також: Інструктажі з охорони праці для водіїв
Також передбачена заборона на експлуатацію самоскидів вантажопідйомністю від 30 т і більше, якщо вони не укомплектовані пристроєм блокування (сигналізації) підняття кузова під повітряною високовольтною лінією. Ця вимога не поширюється на кар’єри, у яких відсутні перетини автомобільних шляхів з повітряними високовольтними ЛЕП. Одночасно передбачається проведення техогляду всіх автомобілів перед випуском на лінію.
Більша ж частина змін стосується виключення посилань на нормативні акти, які втратили силу, а також на ГОСТи, які більше не використовуються на території України. Крім того, окремі вимоги Правил приведено у відповідність до документів, які були прийняті після 2010 року.
Дізнайтеся, які застарілі регуляторні акти у сферах охорони праці, пожежної безпеки та санітарного законодавства скасував Уряд у березні
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець