З 23 березня почав діяти наказ Мінсоцполітики № 2009 від 21.12.2017, яким актуалізовані Правила охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.
Зокрема, уточнено вимоги до керівників гірничих підприємств, а також до водіїв технологічного транспорту. Крім того, введена заборона на допуск до виконання робіт осіб, які не пройшли навчання та інструктаж з питань безпеки праці.
Читайте також: Інструктажі з охорони праці для водіїв
Також передбачена заборона на експлуатацію самоскидів вантажопідйомністю від 30 т і більше, якщо вони не укомплектовані пристроєм блокування (сигналізації) підняття кузова під повітряною високовольтною лінією. Ця вимога не поширюється на кар’єри, у яких відсутні перетини автомобільних шляхів з повітряними високовольтними ЛЕП. Одночасно передбачається проведення техогляду всіх автомобілів перед випуском на лінію.
Більша ж частина змін стосується виключення посилань на нормативні акти, які втратили силу, а також на ГОСТи, які більше не використовуються на території України. Крім того, окремі вимоги Правил приведено у відповідність до документів, які були прийняті після 2010 року.
Дізнайтеся, які застарілі регуляторні акти у сферах охорони праці, пожежної безпеки та санітарного законодавства скасував Уряд у березні
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.