З 23 березня почав діяти наказ Мінсоцполітики № 2009 від 21.12.2017, яким актуалізовані Правила охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.
Зокрема, уточнено вимоги до керівників гірничих підприємств, а також до водіїв технологічного транспорту. Крім того, введена заборона на допуск до виконання робіт осіб, які не пройшли навчання та інструктаж з питань безпеки праці.
Читайте також: Інструктажі з охорони праці для водіїв
Також передбачена заборона на експлуатацію самоскидів вантажопідйомністю від 30 т і більше, якщо вони не укомплектовані пристроєм блокування (сигналізації) підняття кузова під повітряною високовольтною лінією. Ця вимога не поширюється на кар’єри, у яких відсутні перетини автомобільних шляхів з повітряними високовольтними ЛЕП. Одночасно передбачається проведення техогляду всіх автомобілів перед випуском на лінію.
Більша ж частина змін стосується виключення посилань на нормативні акти, які втратили силу, а також на ГОСТи, які більше не використовуються на території України. Крім того, окремі вимоги Правил приведено у відповідність до документів, які були прийняті після 2010 року.
Дізнайтеся, які застарілі регуляторні акти у сферах охорони праці, пожежної безпеки та санітарного законодавства скасував Уряд у березні
Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Дізнайтеся для чого створюють комісію з питань надзвичайних ситуацій, які документи розробити для її функціонування та як спланувати роботу комісії.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.