ТОВ «Пром-Інтегра» має сплатити 384 000 грн штрафу за результатами позапланової перевірки, яка проводилася на підприємстві після смертельного нещасного випадку

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Нагадаємо, на території ПрАТ «Запорізький коксохімічний завод» 16.03.2017 стався нещасний випадок, внаслідок якого загинули четверо працівників підрядного підприємства ТОВ «Пром-Інтегра».

При проведенні позапланової перевірки у ТОВ «Пром-Інтегра» в рамках розслідування обставин та причин групового нещасного випадку виявлено, що загиблі працівники були допущені до роботи без належного оформлення трудових договорів. Із цими робітниками були укладені цивільно-правові угоди, що передбачали виконання монтажних робіт, організацію та координацію автотранспорту, управління запасами, ведення документообігу.

Цивільно-правова угода є різновидом договору підряду. Суттєвими умовами договору є:

  • перелік робіт, строк їх виконання, вартість;
  • умови щодо якості виконання роботи;
  • винагорода, яка сплачується виконавцю, строк та порядок її виплати.

В той час як, в угодах, що були укладені з працівниками, не було визначено переліку та вартості робіт, строку їх виконання, суми винагороди, строку та порядку її виплати. Акти виконаних робіт за цими угодами не підписувалися.

Уповноваженою особою ГУ Держпраці у Запорізькій обл. відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України винесено постанову про накладення штрафу на ТОВ «Пром-Інтегра» у розмірі 384 000 грн, який підприємство повинно сплатити в добровільному порядку протягом місяця з дня винесення постанови.

Розслідування обставин та причин настання групового нещасного випадку триває.

Джерело: офіційний сайт Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59758

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22087

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21710

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді