Статистичні дані про безпеку та гігієну праці як інструмент для виявлення ризиків

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Цьогорічний девіз, під яким визначається Всесвітній день охорони праці – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Під цим гаслом 27.04.2017 відбулася прес-конференція в ІА «Укрінформ», на якій виступили:

  • Роман Чернега,  Голова Держпраці;
  • Петро Сливкін, заступник директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України;
  • Юрій Андрієвський, керівник Правової та технічної інспекції праці апарату ФПУ;
  • Софія Литвин, Національний координатор Проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу».

Увага до аналізу ризиків травмування працівників та нещасних випадків (далі – НВ) обумовлена тим, що в світовій практиці статистичні показники травматизму на робочому місці дедалі зростають. Так, за даними МОП, щороку в світі гине 2,3 млн працівників, більше 300 млн – травмуються. Такі цифри дають привід замислитися над причинами настання НВ та пошуком шляхів подолання травматизму на робочих місцях.

«Звичайно, статистичні дані – це лише цифри, але за такими цифрами стоїть питання збереження здоров’я та життя людини. Аналіз травматизму в тій чи іншій галузі та причин його настання допомагає уявити реальну картину та знайти відповіді на запитання «чому», «як попередити», «на що звернути увагу»?  Ми маємо зробити все можливе для того, щоб уберегти працівника та його сім’ю від нещастя», – підкреслив Роман Чернега.

Спотворення інформації  може призвести до серйозних проблем у будь-якій галузі, а якщо йдеться про охорону праці – тут важлива точність даних,  цифр, що відображаються в аналітичних матеріалах. Дані щодо ситуації з профзахворюваннями та НВ на виробництві мають важливе значення для їх профілактики.

За словами Голови Держпраці, основні причини травмування працівників – організаційні та технічні, «галузі-лідери» з травматизму – будівельна та соціально-культурна сфера.

«База даних про безпеку та гігієну праці – це не самоціль, це інструмент для виявлення ризиків. Статистика допомагає визначити пріоритети  та є напрямком для стратегічних дій на рівні підприємства та держави в цілому», – наголосила Софія Литвин.

Статистика стає потужним ресурсом і для інспекцій праці. На основі даних, що постійно оновлюються, інспекції праці можуть розробляти сценарії, аналізувати тенденції та визначати шляхи вдосконалення системи охорони праці.

Завдання Держпраці – забезпечити для громадськості широкий доступ до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання. Точність і доступність такої інформації дозволить вивести на якісно новий рівень цей напрям соціальної політики держави.

Джерело: офіційний сайт Держпраці.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
962

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64743

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді