Фахівці Держпраці роз’яснили норми законодавства щодо забезпечення працівника засобами індивідуального захисту.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням та несприятливими метеорологічними умовами, працівників мають безкоштовно забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.
Також зазначені засоби видають працівникам, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором.
Роботодавець має за свій рахунок забезпечити придбання, комплектування, видачу та отримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.
У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника, роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. Якщо працівник придбав засоби індивідуального засобу за власні кошти, роботодавець повинен компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.
Також, відповідно до колективного договору, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.
За інформацією Управління Держпраці у Волинській області
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
У статті ви знайдете наказ про порядок забезпечення працівників спецодягом, розроблений відповідно до чинного законодавства.