Нюанси законодавства щодо звільнення певних категорій жінок

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Фахівці Держпраці роз’яснили питання звільнення одиноких матерів, які мають дитину до 14 років або дитину-інваліда.

Відповідно до норм статті 184 КЗпП з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не можна звільнити такі категорії жінок:

  • вагітні жінки;
  • жінки з дітьми до трьох років;
  • жінки з дітьми віком до шести років (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду — на час відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку);
  • одинокі матері за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Звільнення таких категорій жінок допускається у разі повної ліквідації підприємства, установи, організації або закінчення строку трудового договору, проте законодавство в такому разі зобов’язує роботодавця працевлаштувати таких осіб. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців із дня закінчення строкового трудового договору.

Отже, звільнення одинокої матері, яка має дитину до 14 років або дитину-інваліда, у разі закінчення трудового договору можливе лише тоді, якщо ця особа письмово відмовилася від запропонованої їй роботи без поважних причин. В іншому разі власник зобов’язаний працевлаштувати її на тому ж або іншому підприємстві.

Ці гарантії не поширюються на одиноких матерів, які мають дитину, якій вже виповнилося 14 років, та матерів, які мають дитину-інваліда, але не є одинокими.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78428

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148066

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62902

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112969

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді