На офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики розміщено наказ Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328, яким затверджено Зміну № 5 до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».
Відповідно до змін деякі назви професій відтепер звучатимуть по-новому, наприклад, «фахівець з протипожежної безпеки» змінено на «фахівець з пожежної безпеки»; «фахівець з державних закупівель» — на «фахівець з публічних закупівель».
Також вводяться нові професійні назви робіт, серед яких: «електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок», «мехатронік», «лікар фізичної та реабілітаційної медицини», «ерготерапевт», «фізичний терапевт», «експерт з управління інформаційними технологіями» та інші.
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?