На офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики розміщено наказ Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328, яким затверджено Зміну № 5 до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».
Відповідно до змін деякі назви професій відтепер звучатимуть по-новому, наприклад, «фахівець з протипожежної безпеки» змінено на «фахівець з пожежної безпеки»; «фахівець з державних закупівель» — на «фахівець з публічних закупівель».
Також вводяться нові професійні назви робіт, серед яких: «електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок», «мехатронік», «лікар фізичної та реабілітаційної медицини», «ерготерапевт», «фізичний терапевт», «експерт з управління інформаційними технологіями» та інші.
Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
Вступний інструктаж з пожежної безпеки — це перший крок до ознайомлення з системою протипожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, хто має його проходити та які питання розглядаються під час такого інструктажу.
Дізнайтеся про основні вимоги охорони праці та пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт. Перевірте правильність підготовки до виконання вогневих робіт за чеклістом.
29 жовтня набув чинності новий закон, який дає змогу замінити пожежні перевірки страхуванням цивільної відповідальності. Про основні новели цього закону розповідаємо у статті.
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.