Охорона праці під час весняно-польових робіт

1633

Запитання

Яких вимог з охорони праці потрібно дотримуватися, щоб уникнути нещасних випадків під час весняно-польових робіт?

Відповідь

Розпочинається підготовка сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт. У цей період роботодавцям, керівникам сільгосппідприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці необхідно посилити профілактичну роботу, спрямовану на запобігання виробничого травматизму.

Пам’ятайте!

Весняно-польові роботи мають бути організовані згідно з Правилами з охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 29.08.2018 № 1240, та вимогами інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

Зокрема, відповідальним за охорону праці особам необхідно:

  • організувати навчання безпечним методам роботи;
  • провести інструктажі з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;
  • забезпечити працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;
  • відвести місце для відпочинку, споживання їжі та куріння;
  • не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;
  • не допускати до роботи хворих, перевтомлених осіб, або тих, хто перебуває у нетверезому стані, чи тих, хто не пройшов інструктаж з охорони праці;
  • провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
  • для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
  • заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
  • не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
  • під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
  • причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують цю машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

День охорони праці 2019

Охорона праці під час весняно-польових робіт
СкачайтеПлан заходів
28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Якій темі він буде присвячений у цьому році?

При підготовці поля до посіву потрібно:

  • вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;
  • проробити контрольні борозни;
  • відбити поворотні смуги;
  • позначити місця для відпочинку.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків, слідкувати за процесом зчіпки і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.

Сівалки і посадкові машини повинні мати:

  • перила за спиною сівальника — на висоті 1 м, якщо причіплені борони котки, шлейфи тощо;
  • захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;
  • пристосування для очищення робочих органів;
  • двосторонню сигналізацію.

Перевірте свої знання з охорони праці

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки за допомогою механічної заправки.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для оброблення безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, у подальшому витримати карантинні строки, встановлені на певний вид пестицидів.

Охорона праці під час весняно-польових робіт Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працівником більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений у спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратор).

Зверніть увагу!

Не можна застосовувати працю осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах та на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського життя є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці для найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими та суворе дотримання працівниками трудової й виробничої дисципліни, правил охорони праці, правил пожежної безпеки.

Джерело інформації: управління Держпраці у Волинській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589