Якщо роботодавець не бажає приймати заяву про звільнення

1016

Запитання

Як діяти, якщо роботодавець відмовляється приймати заяву про звільнення?

Відповідь

Якщо працівник бажає звільнитися, то він має подати роботодавцю письмову заяву. Однак як діяти, коли працівник хоче звільнитися, а заяву у нього з якихось причин не приймають.

Якщо працівник бажає звільнитися з займаної ним посади, але керівник чи уповноважений орган не приймає заяву про звільнення за власним бажанням, не видає наказ про звільнення, затягує такий процес, або ніяк не реагує, тоді працівнику потрібно направити заяву про звільнення рекомендованим листом з повідомленням на юридичну адресу підприємства, де він працює. День отримання підприємством такого листа буде вважатися днем подання працівником заяви про звільнення.

Згідно із ст. 38 Кодексу Законів про працю (Далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це письмово за два тижні.

Якщо у працівника є підстави вважати, що роботодавець порушив трудові права, — можна направити до управління Держпраці скаргу (електронне звернення громадян) з проханням перевірити дотримання роботодавцем вимог законодавства про працю.

logo_telerramm.gifПІДПИСАТИСЯ НА НАШ TELEGRAM

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114656

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68945

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91537

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9912

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24466