Якщо роботодавець не бажає приймати заяву про звільнення

712

Запитання

Як діяти, якщо роботодавець відмовляється приймати заяву про звільнення?

Відповідь

Якщо працівник бажає звільнитися, то він має подати роботодавцю письмову заяву. Однак як діяти, коли працівник хоче звільнитися, а заяву у нього з якихось причин не приймають.

Якщо працівник бажає звільнитися з займаної ним посади, але керівник чи уповноважений орган не приймає заяву про звільнення за власним бажанням, не видає наказ про звільнення, затягує такий процес, або ніяк не реагує, тоді працівнику потрібно направити заяву про звільнення рекомендованим листом з повідомленням на юридичну адресу підприємства, де він працює. День отримання підприємством такого листа буде вважатися днем подання працівником заяви про звільнення.

Згідно із ст. 38 Кодексу Законів про працю (Далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це письмово за два тижні.

Якщо у працівника є підстави вважати, що роботодавець порушив трудові права, — можна направити до управління Держпраці скаргу (електронне звернення громадян) з проханням перевірити дотримання роботодавцем вимог законодавства про працю.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1922

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101918

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45855

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50218