Сумісництво за наявності збігів у графіках роботи

1012

Запитання

Чи можна працювати за сумісництвом, якщо графік роботи за сумісництвом збігається з графіком на основному місці роботи?

Відповідь

Досить часто, намагаючись знайти додатковий заробіток або реалізуватися у різних сферах, людина працевлаштовується на декілька робочих місць на різних підприємствах.

Розглянемо конкретний приклад. Особа працює в одній організації на основному місці роботи на 0,5 ставки, а в іншій — за сумісництвом, також на 0,5 ставки. Але зараз хоче звільнитися з основного місця роботи та влаштуватися в третю організацію на повний робочий день і на повну ставку, при цьому залишившись на тій посаді, що за сумісництвом.

Виникає питання: чи можливе таке сумісництво, якщо графік роботи в обох організаціях (новій за основним місцем роботи і старій за сумісництвом) збігається — з 8:00 до 17:00? Адже в такому разі особа не може виконувати роботу за сумісництвом у вільний від основної роботи час.

Сумісництво при співпадінні графіків роботи Дізнайтеся, чи потрібна компенсація за невикористану частину відпустки суміснику.

При зовнішньому сумісництві роботи виконуються на іншому суб’єкті господарювання. Трудова книжка зберігається на підприємстві за основним місцем роботи працівника.


При внутрішньому сумісництві робота виконується на тому самому підприємстві. При цьому особа працює як основний працівник і як сумісник, але роботу за сумісництвом виконує у вільний від основної роботи час.

Тож час виконання обов’язків за сумісництвом не може збігатися з режимом роботи за основним місцем роботи.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю

Джерело інформації: управління Держпраці у Черкаській області

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Сумісництво за наявності збігів у графіках роботи
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1925

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101943

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45855

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50224