Реєстрація технологічного транспорту у 2019 році

2787

Запитання

Які документи потрібні для реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку технологічного транспортного засобу?

Відповідь

Власникам технологічних транспортних засобів необхідно знати, що реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація, взяття на облік та зняття з нього технологічного транспорту здійснюється територіальними органами Держпраці. Як саме це відбувається та які документи потрібно подати – визначено в Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженому постановою КМУ від 06.01.2010 № 8 (далі — Порядок).

Порядок реєстрації технологічного транспортного засобу

Згідно з п. 7 Порядку технологічний транспорт, що належить юридичній особі, реєструється за місцезнаходженням органу управління юридичної особи, а той, що належить фізичній особі, — за місцем проживання або перебування фізичної особи.

Зверніть увагу!

Зареєструвати технологічний транспорт потрібно протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на його використання, зокрема у разі тимчасового ввезення на територію України.

Реєстрація технологічного транспорту у 2018 році Дізнайтеся, чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, які зареєстровані в Держсільгоспінспекції

Реєстрація технологічного транспорту здійснюється на підставі письмової заяви власника за зразком згідно з додатками 1 і 2 до Порядку. До неї додаються копії:

  • паспорта (для повнолітньої фізичної особи та особи віком від 16 до 18 років), свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років);
  • документів, що підтверджують правомірність придбання технологічного транспорту;
  • наказу про призначення посадової особи, відповідальної за безпечну експлуатацію та технічний стан технологічного транспорту (для юридичної особи);
  • експлуатаційної документації;
  • документів, що підтверджують оплату вартості бланків, номерних знаків, виданих під час реєстрації, та послуг за проведення технічного огляду;
  • сертифіката відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, декларації про відповідність для технологічного транспорту, на який поширюються відповідні вимоги.

До заяви додається також акт технічного огляду та позитивний висновок експертизи, проведеної фахівцями експертно-технічного центру, на відповідність технологічного транспорту нормативно-правовим актам з охорони праці України (для технологічних транспортних засобів, виготовлених за межами України чи переобладнаних або самостійно зібраних).

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

На зареєстрований технологічний транспорт видаються свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка та номерний знак, що відповідає державному стандарту.

Увага!

Експлуатація незареєстрованих технологічних транспортних засобів забороняється.

Перереєстрація технологічних транспортних засобів

Для перереєстрації потрібні такі документи:

  • заява власника;
  • копія паспорта або свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років) (для фізичних осіб);
  • копія документів, що підтверджують правомірність придбання технологічного транспортного засобу;
  • оригінал свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
  • копія документів, що підтверджують оплату вартості бланків, номерних знаків, виданих під час реєстрації, та послуг за проведення технічного огляду;
  • акт технічного огляду.

Зняття з обліку технологічних транспортних засобів

Щоб зняти з обліку технологічний транспортний засіб, потрібно подати такий перелік документів:

  • заява власника;
  • копія паспорта або свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років) (для фізичних осіб);
  • оригінал свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
  • акт технічного огляду технологічного транспортного засобу або копія акта на списання основних засобів, заява — для фізичних осіб;
  • копія акта ліквідації основних засобів;
  • копія документів, що підтверджують оплату вартості послуг за проведення технічного огляду під час зняття з обліку.

Зверніть увагу! У разі втрати свідоцтва про реєстрацію чи номерного знака на технологічні транспортні засоби, які непридатні до подальшого використання та вибраковуються (списуються), власник повинен подати до територіального органу Держпраці посвідчені в установленому порядку документи, що підтверджують факт їх втрати.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
75984

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16766

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Дізнайтеся, як організувати безпечне робоче місце для роботи за комп'ютером, щоб уникнути професійних захворювань. Ознайомтесь із вимогами до медичних оглядів та перерв під час тривалої роботи за комп'ютером.
81064

Правила експлуатації теплових установок і мереж

Зі статті ви дізнаєтеся про правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, зокрема про вимоги до персоналу, котрий здійснює експлуатацію і обслуговування джерел теплопостачання та правила охорони праці під час експлуатації теплових установок і мереж.
22523

Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів

З метою надійної та безпечної експлуатації ліфтів у побуті та на підприємствах законодавство встановлює низку вимог до будови, виготовлення, установки, налагодження, технічного огляду, ремонту та модернізації ліфтів, підйомників і їх складових частин. Докладніше читайте далі.
3965