Відмова в продовженні дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

782

Запитання

В яких випадках підприємству можуть відмовити у продовженні дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки?

Відповідь

Згідно з частиною 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок) затверджений постановою Кабміну від 26.10.2011 № 1107.

Важливо!

З 08.02.2018 дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому.

Відповідно до п. 15 Порядку строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. Якщо під час строку дії дозволу роботодавець не порушував його умов, орган, який його видав, продовжує строк дії такого дозволу на наступні п’ять років. Це відбувається на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, зокрема не дотримувався вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 Додатка 2 до Порядку, чи допустив виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі:

  • зазначеної заяви;
  • оригіналу дозволу;
  • нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Заяви на продовження строку дії дозволів розглядаються з урахуванням встановлення фактів порушень його умов чи допущених аварій і нещасних випадків.

Отже, якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови чи допущено вимкнення нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, орган Держпраці, який видав дозвіл, продовжує строк його дії на підставі нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт та/або експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
87721

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3957

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27538

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
10182