Відмова в продовженні дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

1209

Запитання

В яких випадках підприємству можуть відмовити у продовженні дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки?

Відповідь

Згідно з частиною 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок) затверджений постановою Кабміну від 26.10.2011 № 1107.

Важливо!

З 08.02.2018 дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому.

Відповідно до п. 15 Порядку строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. Якщо під час строку дії дозволу роботодавець не порушував його умов, орган, який його видав, продовжує строк дії такого дозволу на наступні п’ять років. Це відбувається на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, зокрема не дотримувався вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 Додатка 2 до Порядку, чи допустив виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі:

  • зазначеної заяви;
  • оригіналу дозволу;
  • нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Заяви на продовження строку дії дозволів розглядаються з урахуванням встановлення фактів порушень його умов чи допущених аварій і нещасних випадків.

Отже, якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови чи допущено вимкнення нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, орган Держпраці, який видав дозвіл, продовжує строк його дії на підставі нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт та/або експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14606

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142033

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14908

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38368