Відмова в продовженні дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

1110

Запитання

В яких випадках підприємству можуть відмовити у продовженні дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки?

Відповідь

Згідно з частиною 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок) затверджений постановою Кабміну від 26.10.2011 № 1107.

Важливо!

З 08.02.2018 дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому.

Відповідно до п. 15 Порядку строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. Якщо під час строку дії дозволу роботодавець не порушував його умов, орган, який його видав, продовжує строк дії такого дозволу на наступні п’ять років. Це відбувається на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, зокрема не дотримувався вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 Додатка 2 до Порядку, чи допустив виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі:

  • зазначеної заяви;
  • оригіналу дозволу;
  • нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Заяви на продовження строку дії дозволів розглядаються з урахуванням встановлення фактів порушень його умов чи допущених аварій і нещасних випадків.

Отже, якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови чи допущено вимкнення нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, орган Держпраці, який видав дозвіл, продовжує строк його дії на підставі нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт та/або експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25613

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73593

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29368

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25768

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9939