Відмова в продовженні дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

867

Запитання

В яких випадках підприємству можуть відмовити у продовженні дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки?

Відповідь

Згідно з частиною 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок) затверджений постановою Кабміну від 26.10.2011 № 1107.

Важливо!

З 08.02.2018 дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому.

Відповідно до п. 15 Порядку строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. Якщо під час строку дії дозволу роботодавець не порушував його умов, орган, який його видав, продовжує строк дії такого дозволу на наступні п’ять років. Це відбувається на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, зокрема не дотримувався вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 Додатка 2 до Порядку, чи допустив виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі:

  • зазначеної заяви;
  • оригіналу дозволу;
  • нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Заяви на продовження строку дії дозволів розглядаються з урахуванням встановлення фактів порушень його умов чи допущених аварій і нещасних випадків.

Отже, якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови чи допущено вимкнення нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, орган Держпраці, який видав дозвіл, продовжує строк його дії на підставі нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт та/або експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577