Хто має право отримати відпустку у зручний для нього час

718

Запитання

Чи має право працівник, якому присвоєно звання «Заслуженого», отримати відпустку у зручний для нього час?

Відповідь

Згідно з пп. 7 ч. 13 ст. 10 Закону України «Про відпустки», щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

  • ветеранам праці;
  • особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

У ст. 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (далі – Закон) зазначено: ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об’єднаннях громадян, фізичних осіб, мають стаж роботи 40 років – для чоловіків і 35 – років для жінок і вийшли на пенсію.

Ветеранами також вважаються громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах, пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР; інваліди I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Згідно зі ст. 8 Закону особами, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, є:

  • Герої Соціалістичної Праці;
  • Герої України;
  • повні кавалери ордена Трудової Слави.

Отже, у законодавстві наведено вичерпний перелік категорій працівників, які можуть отримати щорічні відпустки у зручний для них час. Працівникам, яким присвоєно звання «Заслуженого», щорічні відпустки надаються на загальних умовах.

За інформацією Держпраці у Закарпатській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9943

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1140

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
46300