Хто має право отримати відпустку у зручний для нього час

425

Запитання

Чи має право працівник, якому присвоєно звання «Заслуженого», отримати відпустку у зручний для нього час?

Відповідь

Згідно з пп. 7 ч. 13 ст. 10 Закону України «Про відпустки», щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

  • ветеранам праці;
  • особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

У ст. 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (далі – Закон) зазначено: ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об’єднаннях громадян, фізичних осіб, мають стаж роботи 40 років – для чоловіків і 35 – років для жінок і вийшли на пенсію.

Ветеранами також вважаються громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах, пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР; інваліди I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Згідно зі ст. 8 Закону особами, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, є:

  • Герої Соціалістичної Праці;
  • Герої України;
  • повні кавалери ордена Трудової Слави.

Отже, у законодавстві наведено вичерпний перелік категорій працівників, які можуть отримати щорічні відпустки у зручний для них час. Працівникам, яким присвоєно звання «Заслуженого», щорічні відпустки надаються на загальних умовах.

За інформацією Держпраці у Закарпатській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
23523

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
1999

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7602

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28174