Вентиляція на автопідприємстві

1174

Запитання

Які є вимоги охорони праці до вентиляції на автопідприємстві?

Відповідь

Вимоги охорони праці до опалення та вентиляції на підприємствах автомобільного транспорту викладені у главі 8 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964 (далі – Правила).

Зверніть увагу!

Концентрація шкідливих речовин у повітрі робочої зони виробничих приміщень повинна відповідати вимогам чинного законодавства та не повинна бути більшою за граничнодопустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони, що наведена у додатку 2 до Правил.

Для забезпечення необхідних умов праці та повітряного середовища приміщення ( а також зберігання, техобслуговування та ремонту транспортних засобів) обладнуються загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією з механічним приводом з урахуванням:

  • режиму роботи підприємства;
  • марок авто, що експлуатуються;
  • кількості шкідливих речовин, що виділяються.

Вентиляція у приміщеннях з різним призначенням повинна бути:

  • у місцях зберігання транспортних засобів (далі – ТЗ) видалення повітря слід передбачати із верхньої і нижньої зон порівну, а подача припливного повітря повинна відбуватись вздовж проїздів.
  • у місцях техобслуговування та ремонту ТЗ видалення повітря системами загальнообмінної вентиляції слід передбачати із верхньої і нижньої зон порівно з урахуванням витяжки із оглядових канав, а подачу припливного повітря — розсіяно в робочу зону і оглядові канави, а також у приямки траншей і тунелі оглядових канав;
  • у місцях виконання вулканізаційних, зварних, фарбувальних, оббивальних та деревообробних робіт подачу припливного повітря слід передбачати із верхньої зони струменем, направленим зверху вниз, а видалення повітря — із нижньої зони.

Заборонено!

Системи витяжної вентиляції в приміщеннях дільниць фарбування, зарядки акумуляторних батарей, ремонту паливної апаратури об’єднувати між собою та із системами витяжної вентиляції інших приміщень.

Облаштування вентиляції також вимагає:

  • для вилучення шкідливих викидів безпосередньо від місць їх виникнення необхідно в приміщеннях улаштовувати місцеві відсмоктувачі;
  • дільниці (робочі місця) для безкамерного фарбування ТЗ повинні бути обладнані пристроями (гідрофільтрами) для уловлювання аерозолів фарби;
  • приміщення для ацетиленового генератора повинно мати механічну припливну вентиляцію у вибухозахисному виконанні і природну витяжну вентиляцію. У приміщеннях для ацетиленового генератора потужністю до 20 м3/год газоподібного ацетилену допускається улаштування природної припливно-витяжної вентиляції;
  • повітря, яке містить горючий пил або горючі відходи, повинно фільтруватися до надходження його до витяжної вентиляції;
  • аварійна вентиляція повинна забезпечувати кратність повітрообміну не нижче загальнообмінної вентиляції;
  • приміщення для зберігання і техобслуговування ТЗ, в яких можливе швидке підвищення концентрації шкідливих речовин у повітрі, повинно обладнуватися системою автоматичного контролю за станом повітряного середовища;
  • вентиляційні установки, за винятком віконних та дахових вентиляторів, повинні розташовуватися в окремих приміщеннях.

Заборонено працювати у приміщеннях:

  • де виділяються шкідливі речовини, при несправній або невключеній вентиляції;
  • де виділяються пари, гази або може мати місце різке збільшення концентрації шкідливих і вибухонебезпечних речовин, газу внаслідок рециркуляції повітря.

При зміні технологічних процесів, а також при перестановці виробничого обладнання, що забруднює повітря, вентиляційні установки повинні бути приведені у відповідність з новими умовами.

Викиди в атмосферу із систем вентиляції слід розміщувати на відстані від приймальних пристроїв для зовнішнього повітря не менше 10 м по горизонталі або 6 м по вертикалі при горизонтальній відстані менше 10 м; при цьому викиди із систем місцевих відсмоктувачів слід розміщувати на висоті не менше 2 м над найвищою точкою покрівлі, для систем аварійної вентиляції — на висоті не менше 3 м від рівня землі.

Розміщення приймальних пристроїв:

  • приймальні пристрої припливної вентиляції повинні розташовуватися на відстані не менше 12 м від воріт з кількістю виїздів і в’їздів більше 10 автомобілів на годину;
  • при кількості виїздів і в’їздів менше 10 автомобілів за годину приймальні пристрої припливних вентиляційних систем можуть розташовуватися на відстані не менше 3 м від воріт.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2294

Охорона праці в IT компаніях

Охорона праці в IT — це про здоров’я, безпеку й ефективність. Дізнайтеся зі статті, як створити комфортні умови для працівників у сучасних реаліях.
328

Охорона праці в стоматології

Зі статті ви дізнаєтеся про особливості охорони праці у закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю, зокрема про те, як налагодити роботу служби охорони праці у вашому закладі.
13877