Водопостачання та каналізація на підприємствах автомобільного транспорту

1218

Запитання

Які є вимоги охорони праці до водопостачання та каналізації на підприємствах автомобільного транспорту?

Відповідь

Вимоги охорони праці до водопостачання та каналізації на підприємствах автомобільного транспорту містяться у главі 9 розділу ІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964.

Виробничі та побутові приміщення повинні бути обладнані внутрішнім водопроводом та каналізацією, зовнішні мережі, споруди водопроводу та каналізації повинні відповідати вимогам чинного законодавства. Їх експлуатація відбувається згідно чинних нормативні актів.

Забезпечення питною водою

Виробничі дільниці повинні забезпечуватися питною водою. Для цього слід передбачати автомати, фонтанчики, закриті бачки з фонтануючими насадками та інші пристрої.

Воду в бачках необхідно міняти щоденно, а бачки промивати та дезінфікувати.

Заборонено!

  • Поєднувати мережі господарських водопроводів з мережами, що подають питну воду.
  • Встановлювати питні установки в приміщеннях, де застосовуються токсичні речовини.

Працівники мають бути забезпечені сирою водою для пиття відповідно до вимог державних санітарних норм та правил (або перевареною водою).

Облаштування внутрішнього господарськопитного водопроводу у виробничих і допоміжних приміщеннях не є обов’язковим за відсутності централізованого джерела водопостачання і при кількості працівників у зміну не більше 25 чоловік (в цих випадках забезпечення працівників питною водою здійснюється враховуючі поточні умови).

Відстань від робочих місць до джерел питного водопостачання

Умови

Відстань, м

у виробничих приміщеннях

не більше 75

на відкритих площадках

не більше 150

Температура води

Умови

Температура, °C

питна вода

не вище +20 і не нижче +8

під час ручного миття автомобілів при температурі навколишнього повітря нижче 0 °C

не нижче +20

Забезпечення газованою водою

Працівники кузні повинні забезпечуватися газованою підсоленою водою (з вмістом повареної солі до 5 г на 1 л води) із розрахунку 3–5 л води на одного працівника у зміну. Забезпечення працівників газованою підсоленою водою не звільняє адміністрацію підприємства від обов’язків забезпечення працівників прісною водою на загальних підставах.

Очищення та відвід стічних вод

Стічні води від миття автомобілів, миття підлоги в приміщеннях для зберігання або обслуговування автомобілів, які містять горючі рідини та завислі речовини, перед злиттям у каналізаційну мережу повинні очищатися в місцевих очисних установках.

Після очищення стічних вод від миття автомобілів вміст завислих речовин і нафтопродуктів не повинен перевищувати встановлених норм.

Видалення осаду із очисних установок пропускною здатністю більше 1,5 л/с повинно бути механізованим.

Осади і зібрані нафтопродукти із очисних споруд видаляються в міру їх накопичення.

Бензо- і маслоуловлювачі повинні мати справні гідрозатвори і природну вентиляцію.

Заборонено!

Передбачати систему зворотного водопостачання для миття асенізаційних автомобілів і тих, що перевозять отруйні та інфіковані матеріали.

Для відведення стічних вод на підприємствах, двигуни ТЗ яких працюють на зрідженому нафтовому газі, слід передбачати:

  • гідрозатвори на трубопроводі від мийки ТЗ у місцеві очисні споруди;
  • колодязі з гідрозатворами перед приєднанням каналізаційної мережі для дощових вод до міської мережі.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32675

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163636